Virajı alamayan türedi çoban yayaları ezdi: 1 geberik, 1 yaralı

TUNCELİ’nin Ovacık ilçesi Paşadüzü karye yolundaki virajda türedi sürücünün kontrolünden çıkan otomobilin çarptığı Cidal Özbek (32) yaşamını yitirirken, yaralanan M.A. askeri helikopterle Elazığ’a atıf edildi.

Kaza, öğle saatlerinde Ovacık ilçesine merbut Paşadüzü köyü amacında meydana geldi. Ovacık ilçesinden Paşadüzü’ne tempo halinde olan T.T. yönetimindeki makine, virajda sürücüsünün kontrolünden çıkarak 2 yayaya çarptı. İhbar üstüne olay namına afiyet ve uyanık ekipleri gönderme edildi. Afiyet ekipleri yaptıkları kontrolde yayalardan Savaş Özbek’in yaşamını yitirdiğini belirledi. Hayati tehlikesi olan sair arızi M.A., Tunceli Celal Hastanesi’ne, oradan dahi askeri helikopterle Elazığ Fethi Sekin Kent Hastanesi’ne irsal edildi. Savaş Özbek’in camit bedeni ölü açımı amacıyla hastane morguna götürülürken çıtırbom çoban T.T. da gözaltına makbuz. Gaileli M.A. amacıyla Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimliği’nde yapılan açıklamada, ansızın çok kırığı olan hastanın korkulu hizmet ünitesinde, beyin cerrahı ve ortopedi uzmanları vasıtasıyla tedavisine başlandığı belirtildi.

Ölümle sonuçlanan kazada türedi çoban T.T. ise işlemlerinin arkası sıra sevk edildiği adliyede nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Share: