Kılıçdaroğlu ve Akşener, Buzağıları Besledi

Malumat: MAHİR BAĞIŞ – Kamera: AZİZ METİN TURAN

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediyesi marifetiyle planlı ‘Kırsal Kalkınmada Başkent Modeli Buluşması’na katıldı. Kılıçdaroğlu ve Akşener, Belediye eliyle karye işletmelerinde üretilen suni tohumlama sonrası doğan buzağıları benzin ile beslediler.

Ankara Büyükşehir Belediye Reisi Mansur Aheste bugün Ankara’da ‘Rustik Kalkınmada Hükûmet Merkezi Modeli Buluşması’ düzenledi. Toplantıya, CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener birlikte katıldı. Kılıçdaroğlu ve Akşener, güruh öncesi Ankaralı seğmenlerin sergilediği yerel gösteriyi izledi.

Pahal, toplantının başında yaptığı degaje bire bir sunumla ‘Kırsal Kalkınmada Başkent Modeli’nin ayrıntılarını açıkladı. Kilolu, “Ankara’nın yapılaşması, mecmu arazisinin yüzde 3’üne sıkıştırılmış durumda. Bu kentin yüzde 97’si halen boş. Bu abes arazilerin yüzdelik 50’si tarıma akıllıca. İşte böyle bire bir ortamda, Entegre Kırsal Kalkınma Modeli’ni hayata geçirdik. Bugün geldiğimiz noktada, Türkiye’nin yerel bazda en kapsamlı kırsal desteklerini sağlamanın balaban mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Buluşması öncesi CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Öğür Genel Başkanı Meral Akşener, belediye desteğiyle ve eğreti tohumlama eliyle yetiştirilen buzağılara benzen içirdi, buzağılar hakkında bilgelik aldı.

Kılıçdaroğlu, Akşener, Tehlikeli, CHP ve İYİ Partili milletvekilleri, il başkanları, tümen yöneticileri ve Ankaralı çiftçilerle birlikte ajanda fotoğrafı çekildiler. Kılıçdaroğlu ve Akşener güruh salonundan gelişigüzel ayrıldılar. Salon çıkışında çiftçilerin bati ilgisi ile karşılaşan liderler ajanda fotoğrafı çektirip, güdük sohbetler yaptılar.

Bir çiftçinin, “Köylünün haddinden fazla dertleri var” demesi konusunda Kılıçdaroğlu, “Dertler var biliyoruz. Elazığ’da, Erzurum’da, İzmir’da anca, tümünü çözeceğiz. Biraz sabır, birkaç kaldı diyor Sayın Umumi Başkanım (Meral Akşener)” yanıtını verdi.

Son seçimlerde AKP’ye rey verdiğini tamlayan aynı ekinci birlikte Kılıçdaroğlu ile alay malay fotoğraf çektirdi.Share: