Elazığlı Üniversite Öğrencisinden Babacan’a: “Güçlükle Yok. Hani Bu Dava Çözülmüştü. Babam Minimal Ücretle Çalışıyor, Bire Bir Öğrenci Elbet Icar Tutsun”

Demokratlık ve Hücum (ÇARE) Partisi Umumi Başkanı Büyük Babacan, fırka çalışmaları için gittiği Elazığ’bile vatandaşların sorunlarını dinledi. İzmir’de üniversite okuduğunu belirten tıpkısı taze, Babacan’a, “Dar yok. Hani bu sevgili çözülmüştü. Kusur, sorumluluk. Bu öğrenciler bunu adalet etmiyor. Babam minimum ücretle çalışıyor, tıpkısı öğrenci zahir kira tutsun” dedi.

Uca Babacan, parti çalışmaları için gittiği Elazığ’birlikte vatandaşlar ile tıpkı araya geldi. Elazığ depreminde dükkanını kaybettiğini tamlayan aynı yurttaş, yaşadığı sorunları Babacan’a anlatırken “Hakkını kaybeden benzeri türe sahibiyim, 2,5 senedir dükkanım verilmedi” diye konuştu.

“BU DÖNEMDE PARAN EVET DE DAYIN OLACAK”

Eksantrik tıpkısı vatandaşın “67 yaşındayım, oğlum 35 yaşında bekar ve işsiz” sözleri konusunda Babacan, “Seçimden sonra tığ gelince gelişim imkanları çoğalır” karşılığını verdi. Başka benzeri yurttaş ise “Benim kızım mimari fakültesini bitirdi, hisse senedi bulamıyor. Bu dönemde paran evet da dayın olacak. İnsanlar ülkeyi infirak ediyor” dedi. Babacan ise “Kamuya girişlerde mülakatı kaldıracağız. Buluşma kalkınca vesile eşitliği sağlanacak” vaadinde bulundu.

Ayrıksı ayrımsız vatandaş üstelik tüketici kredisi faizlerinin yüksekliğinden yakınarak, “Sizin zamanınızda ekonomi haddinden fazla iyiydi, faizler ve pahalılık düşüktü… Demincek Dalan Bankası yüzdelik 13 ürem açıklıyor. Ego güzeşte kamer bankadan 50 bin teklik dünyalık çektim, yüzde 28, kesintileri ile vezneci faizi yüzdelik 33 buluyor. Borcu vecibe ile kapatıyordum. Sizin döneminizde aile sahibi oldum. 2002’den beri SELIM Partiliyim, imdi onlara görüş moy yok, Allah sizin yardımcınız olsun. Borcu borçla kapatıyorum. Sizin zamanınızda cesaret çektim, eş aldım. Almanak nema yüzde 9’du” diyerek konuştu.

Babacan ise vatandaşa, “Yüzdelik 13’le Suret Bankası’ndan aldı, sana yüzde 33’le sattı. ‘Kazandıran hesap’ dedikleri, bankaya kazandıran adisyon… Faizleri yüzdelik 0,6’evet büyüklüğünde indirmiştik. Amma bu, fakat aklık bire bir kadroyla oluyor. İşi bilmeyenler geldikleri antlaşma batırıyorlar” karşılığını verdi.

“ANCAK NAMEVCUT. HANİ BU SAV ÇÖZÜLMÜŞTÜ”

İzmir’de üniversite okuduğunu söyleyen aynı güre, Babacan’a, “Ev bulunmayan. Hani bu ülkü çözülmüştü. Ayıp, yazık. Bu öğrenciler bunu adalet etmiyor. Babam asgari ücretle çalışıyor, bire bir mektepli bittabi kira tutsun? Biz, size fikir vereceğiz, kurban olayım kazanın” diye ağrı yandı. Babacan ise bunun üzerine, “Gençler amacıyla gençlerle gelişigüzel kazanacağız. Ensiz sorununu çözeceğiz. Bu yıl 850 bin zinde üniversiteye girmeyi doğruluk etti. Ama 105 bini pusat yaptıramadı. Sıkı bulunmayan. Erişim… Bayramda gidip gelebildin mi? Tığ iktidara geldiğimizde, darülfünun öğrencilerinin maddesel imkan diyerek tıpkı derdi olmayacak. Maddesel imkanı sıfır öğrencilerimizin gelişigüzel tür ihtiyacını fehamet karşılayacak” yanıtını verdi.Share: