Trabzon firez danışma haberi | Macaristan çıkmaz mızıka grubu ‘Band Of Streets’ İstanbul’da

Macaristan çıkmaz bando grubu ‘Band Of Streets’ Liszt Enstitüsü Macar Kültür Sarayı’nin davetiyle İstanbul Site Danişma’ın familya sahipliğinde üniversitenin Taksim yerleşkesinde ve Şişhane Meydanı’nda dinleti verdi.

Geçmişten günümüze birçok eseri seslendiren ‘Band Of Streets’ saz topluluğu, İstanbul ayağındaki konserini İstanbul Site Nutuk’ın karı sahipliğinde İstanbul Kent Üniversitesi’nin Taksim yerleşkesinde gerçekleştirdi. Liszt Enstitüsü Macar Kültür Sarayı’nin davetiyle gelen kol üniversitenin bahçesinde bodur ayrımsız dinleti verdi. Sonrasında Şişhane Meydanı’nda konserine devam fail takım, vatandaşlar eliyle balaban ilgi gördü. İlk konserini Kocaeli’da veren grup İstanbul’dan sonra Bursa ve Ankara’ya gidip konser verecek.

“İSTANBUL ŞEHIR GÖRÜŞME TÜRKİYE VE İSTANBUL’UN FIREZ HAYATINA HAYIRLI OLSUN”

İstanbul Kent Görüşme’ın Müessis Direktörü Doçent Dr. Ahmet İlkay Ceyhan, “Zaman Liszt Enstitüsü Macar Firez Merkeziyle kolektif düzenlediğimiz dinleti ile Zahir Eğitim Bilimi Vakfı (ENEV) ve İstanbul Şehir Üniversitesi iştiraki olan İstanbul Site Hanek’ın önce etkinliğini gerçekleştiriyoruz. Band Of Streets grubu, Liszt Enstitüsü Macar Kültür Merkezi’nin daveti ile burada. Bizim, kültürler arası iletişimi keşfetmek, kültürel gelişmelerin içerisinde yer alabilmek üzere tıpkı misyonumuz var. Ona güvenerek uluslararası tıpkı grupla sevinçli azıcık etmek için böyle tıpkısı düzenleme düzenledik. Dörtköşe tıpkısı kafa yapalım istedik. İstanbul Kent Laf Türkiye ve İstanbul’un firez hayatına görklü olsun” dedi.

“MACARİSTAN’DA SUNMA İYİ ÇIKMAZ BANDOSU KENDISINE TANINIYOR”

Macar Kültür Sarayı Müdürü Dr. Gabor Fodor, Band Of Streets Macar ekibinin 3. öğün Türkiye’ye geldiğini belirterek, “Kadro, 3. Sefer Türkiye’ye Macar neşesini getiriyor. Bu misil Kocaeli, İstanbul, Bursa ve Ankara’dahi konser verecekler. Macaristan’birlikte yer mebzul çıkmaz bandosu olarak tanınıyor. Macar Milli Ayak Topu takımı maçları öncesinde dahi taraftarları coşkulandırmak için sokaklarda çalgı aleti çalıyorlar. İstanbul’üstelik Şehir Üniversitesi’nden sonraları Şişhane meydanında İstanbullularla buluşacaklar” diyerek konuştu.

“TÜRKİYE’DE KENDİMİZİ HADDINDEN FAZLA İYİ HİSSEDİYORUZ”

Band Of Streets grubundan Mate Füzy, 3. Öğün Türkiye’dahi olmaktan haddinden fazla mutlu olduklarını ifade ederek, “Türkiye’de kendimizi haddinden fazla bol hissediyoruz. Grubumuz çıktı 10. Yaşını doldurdu. Macaristan’üstelik bu çeşit çıkmaz bandosu tarzında topluluk müziği bürümek esasta bizim patentimiz ve bundan de çokça şişman aynı alım duyuyoruz. Türkiye’nin yanı sıra İspanya ve İtalya’de dahi sokaklarda dinleti verdik. İtalya’bile dünya fuarında dinleti ita şansımız oldu. Güzeşte Kocaeli’deydik. Zaman İstanbul’dayız. Ferda ise Bursa’ya akabinde dahi Ankara’ya gideceğiz. Sayın Macaristan Ankara Büyükelçisi’nin daveti üzerine geldik. Bu vesileyle kendisine çokça teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Share: