Vincenzo Montella’dan depremzedeler üzere İtalyanlara çağrı: İnsanlar sokaklarda yardım edin

Spor Kaba Et Süper Loda ekiplerinden Adana Demirspor’un İtalyan ustalık direktörü Vincenzo Montella, kendi ülkesinin basınına depremi ve sonrasında yaşananları aktardı. Hatay’da dün akşam ezanı saatlerinde meydana mevrut iki depremle ait mütekellim Vincenzo Montella “Burada insanlar sokaklarda, doğrusu yaşanan şişman korkuya tıpkısı yenisi daha eklendi” dedi.

“KENDİMİ BURADAKİ İNSANLARA YAKIN HİSSEDİYORUM”

İtalyan teknikçi ayrıca “Adana’de yaşıyorum. Kendimi buradaki insanlara birey ve fiziki yerine mümasil hissediyorum” ifadelerini kullandı. Öte yandan İtalyan basını, Vincenzo Montella’nın depremzedeler üzere yaptığı yardımlardan bahsetti. Monetella ise İtalyan halkından Türkiye’deki depremzedelere arkalama çağrısında bulundu.

“İNSANLARIN YADIM EDECEĞİNE EMİNİM”

Montella “İnsanların müzaheret edeceğine eminim. Bu yardımın asıl amacı evsiz kalanlar amacıyla ihdas sülale fayrap etmek olacak. Belediye bu konuyla ilgili bir vadi belirledi ve oraya bu evlerden yapılacak” açıklamasını yaptı.

SOSYAL MEDYADAN KAMPANYA BAŞLATTI

Depremin yaralarını tıpkı nebze olsun buyurmak isteyen Montella, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda de yardım çağırısında bulundu. Görmüş Geçirmiş çalıştırıcı yaptığı paylaşımda, “Bugünden itibaren, sabık 6 Şubat’ta meydana gelen trajik depremden etkilenen Türk halkına konkre bindi üzere ‘VINCENZO MONTELLA ACİL’ İnsani Yardım Derneği tarafından bağışta düşmek cins. Gelişigüzel alelade apotr olabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Share: