Adana Demirspor Maharet Direktörü Montella, Türkiye üzere arkalama kampanyası başlattı

Adana Demirspor Beceri Direktörü Vincenzo Montella, zat hesabına ayrımsız müzaheret derneği kurduğunu ve bu kapsamda ilk yerine “asrın felaketi”nden etkilenen Türkiye için “SOS Turchia” adıyla müzaheret kampanyası başlattığını duyurdu.

Montella, Instagram hesabından yaptığı açıklamada, ailesiyle alay malay “Vincenzo Montella Acil Kapsam” adıyla insani yardım derneği kurduğunu belirterek, Kahramanmaraş merkezli ve aralarında ustalık direktörü olduğu takımın kenti Adana birlikte girmek için 11 ili etkileyen sarsıntı felaketi üzere “SOS Turchia” yardım kampanyasını başlattığını kaydetti.

Derneğinin seçkin kar amacı gütmediğini, tamamen arkalama kasıtlı olduğunu tabir eden Montella, “Burada murat, bağışlar toplamak ve bununla Adana halkına yönelik projeleri akdetmek. Ego dahi kendimi, bu projelerin uygulanmasına adayacağım.” dedi.

Montella, İtalyan ANSA ajansına yaptığı açıklamada, esbak akşam saatlerinde Hatay merkezli depremlerle sallandıklarını aktararak, Adana halkının baştan sokaklara balkon durumunda kaldığını anlattı.

48 yaşındaki beceri yönetmen, “Onlara müzaheret için gelen güçlü çokça siktirici çabayı birleştirmeyi umarak, bu insanlara iri tıpkısı madde ika ihtiyacını içimde hissediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Montella, www.sosturchia.com adresinden yapılabilecek bağışların kullanılacağı söz konusu projelerin evsizler için inşa evlerin inşası ve babasız küsurat çocuklara müteveccih projeler olduğunu aktardı.

Vincenzo Montella’nın kampanyasına, bozuk İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio bile toplumsal medya hesaplarından paylaşarak destek verdi.

Share: