Adana’da depremde 16 bükülmüş apartmanın yıkılması asayiş kameralarında

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adana’nın şekil Çukurova ilçesinde 16 eğik apartmanın çökme anı asayiş kameralarınca kaydedildi.

Güzelyalı Mahallesi 81215. Sokak’ta, 45 kişinin yaşadığı Sami Eş Apartmanı’nın, 6 Şubat’ta 7,7 büyüklüğündeki önce depremde yıkılmasına ait güvenlik kamerası görüntülerine ulaşıldı.

Yakındaki ayrıksı bire bir binanın kameralarınca kaydedilen görüntülerde, sarsıntıların başlamasıyla park yeri halindeki araçların ati vurdumduymaz hareket etmesi saha alıyor.

Sami Komutan Apartmanı’nın görevlisi İsmail Tekin ve ailesinin binadan çıkıp alelacele uzaklaşmasının yer aldığı kayıtlarda, başka üç yaşama kaçmaya çalışırken binanın yıkıldığı görülüyor.

Kameranın bulunduğu apartmandan panikle çıkan bire bir vatandaşın, yıkıntılardan tevakki etmek üzere otopark halindeki araçların arasına girmesi ve oluşan ağır toz bulutunun beyninde kalması de kameralarca kaydedildi.

“Çatı mutedil kısmından kırıldı ve kayırıcı bölümü devrildi”

Yıkılan apartmandan eşi, iki çocuğu ve torunuyla kurtulan Uğurlu, AA muhabirine, depremden bire bir süre evvel operasyon olduğunu, sabaha alın rahatsızlanarak uyandıktan birkaç dakika bilahare sarsıntının başladığını anlattı.

Eşi ve çocuklarıyla çabucak binadan çıkmaya çalıştıklarını aktaran Tekin, dışarıya etap attıkları esnada apartmanın yıkılmaya başladığını söyledi.

Tekin, kapıdan çıktıkları anda beton parçalarının döküldüğünü belirterek, “Binanın önündeki parka ulaştığımız anda birlikte bina mutedil kısmından kırıldı ve ense bölümü devrildi. Henüz bilahare kalan kısmı çöktü.” diye niteleyerek konuştu.

Arkalarından üç kişilik ailenin geldiğini tamlayan Uğurlu, “Ana baba gaileli kurtuldu ama kızları enkazın altında kaldı. Canımızı kurtardık amma seçme şeyimizi kaybettik. Maalesef çoğu daire sahipleri bile yaşamını yitirdi. Şu an kalacak yerim olmadığı için ailemle köye döneceğim.” dedi.

Sokakta selamlaştığı komşularını kaybetti

Yakın mesafedeki ayrıksı bir binada durma fail Tihan Elma birlikte depremin başlamasıyla evinden çıktığını söyledi.

Sami Koca Apartmanı’nın yıkılmasına şahit olduğunu dile getiren Elma, o tam gelişigüzel yeri türap bulutunun kapladığını rapor etti.

Elma, çocuklarının bu durumdan pahal etkilendiğine değinerek, “Elan kötüsü komşularımızı kaybettik, temas bölüm sokakta karşılaşıyorduk. Balaban çığlık içerisindeyiz.” diye konuştu.

Share: