Tantuni ustaları AA’nın “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı

Mersin’deki tantuni ustaları, Anadolu Ajansının (AA) düzenlediği “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı.

AA muhabirleri ile foto muhabirlerinin ensiz içi ve dışında çektiği fotoğrafları inceleyici tantuni ustaları, “yer ve yaşam”, “haber” ile spor kategorilerindeki fotoğrafları değerlendirdi.

Tantuni ustası Cemal Gültekin, bilim kategorisinde Ayman Yaqoob’un “Çığlık hacısı hocası”, belde ve yaşam kategorisinde Mustafa Hassona’nın “Masumluk”, sporda ise Hilmi Tunahan Karakaya’nın “Bulutlarda belirmek” fotoğrafını seçti.

Ersin Çelik bile haberde Ayman Yaqoob’un “Zehir tümü”, yer ve yaşamda Pankaj Nangia’nın “Yeni Sene neler getirecek?”, sporda ise Salih Anlaklı Fazlıoğlu’nun “Messi’nin peşinde” fotoğrafına görüş verdi.

Tantuni ustası Sinan Felek, haberde Erek Şengül’ün “Yolumuz bir”, çevre ve yaşamda ise Çiy Coşkun’un “Devir ışığı ağları”, sporda ise Mustafa Ünal Uysal’ın “Mersin’de Triatlon heyecanı” fotoğrafını seçti.

Hayrettin Avangart üstelik haberde Valeria Ferraro’nun “Hayata tutunanlar”, sporda Daria Isaeva’nın “Çalımlı vakfe” çevre ve yaşamda ise Ömer Yasin Ergin’in “Renkli kişilik Ermiş Emmi” adlı fotoğrafına düşünce verdi.

Tantuni ustaları, oylamaya katılmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Share: