Sol Öğür ve Halkevleri üyelerinden, CHP’li Hopa Belediye Başkanı Ekmekçi’ye ‘yeşil alan’ tepkisi

Sol Tümen ve Halkevleri üyelerinden, CHP’li Hopa Belediye Reisi Ekmekçi’ye ‘yeşil düzlük’ tepkisi

Hopa Belediyesi tarafından ihaleye çıkartılan yeşil alan için reislik makamını bastılar

ARTVİN – Artvin’in Hopa ilçesinde Sol Parti ve Halkevleri üyeleri, Hopa Belediyesi aracılığıyla ihaleye çıkartılan yeşil alan üzere riyaset makamını bastı.

Hopa Uray Başkanlığı marifetiyle ilçe meydanında kâin 35 metrekarelik yeşil alan ihaleye çıkartılınca, Sol Parti ve Halkevleri üyeleri ihalenin töre bilimi olmadığı gerekçesiyle reaksiyon gösterdi.

İddialara göre, yapılan görüşmelere karşın yeşil düzlük bugün yarkurul kararıyla eksiltme edilince, tıpkısı kol partili ve topluluk üyesi önceki kaymakamlık meydanında basın açıklaması yaptı, daha sonra şehremaneti binasına gitti.

Cumhuriyet El Partili Belediye Reisi Taner Ekmekçi’yle görüşmek talip kadro başkanı, Ekmekçi’yi makamda bulamayınca, beklemeye başladı. Polis eşliğinde makama giren protestocular, buradan tepkilerini duyurdular.

“Sırtımıza basa basa yükseldin”

Halkevleri üyeleri yaptıkları açıklamada, “Sırtımıza basa basa yükseldin. Karşında bön var zannediyorsun, bön bulunmayan karşında. Tığ bu memlekete eşit ödedik, tıpkı kavil kurduk, ‘bu ülkeyi rantçılar yönetemeyecek’ dedik, senle konuşmaya çalıştık. Komutan bu hakeza olamaz. ‘Halka aç bu belediyeyi’, ‘birlikte yönetelim, komisyonlar kuralım’ dedik, hiçbirine yüz çevirmedin, yetmedi tuttun bizi Hopalılarla karşı karşıya getiriyorsun” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Share: