Mısır’ın tılsım ve tıbbi malzeme yardımlarını taşıyan iki askeri uçak Adana’ya ulaştı

Akdarı’dan Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerden etkilenen bölgelere arkalama malzemesi taşıyan iki askeri uçak Adana Havalimanı’na indi.

Akdarı Büyükelçiliği yetkililerinden alınan bilgiye göre, havalimanına mevrut C-130 tipi askeri uçaklarda, depremzedelere ulaştırılmak amacıyla 28 titrem derman ve tıbbi materyal bulunuyor.

Uçakları karşılayan Mısır Büyükelçiliği Hedef Şefi Amr Elhamamy, pilotlarla bir süre kardeş kardeş etti.

Elhamamy, AA muhabirine, bu zor zamanda Türkiye ile dayanışmayı yayımlamak üzere Darı halkı ve hükümetinden yardımları taşıyan uçakların ikinci defa Adana’ya geldiğini belirtti.

Daha ilk de 26 tonluk tıbbi yardım sunulduğunu anımsatan Elhamamy, zaman da 28 tonluk tıbbi müzaheret getirildiğini aktardı.

Elhamamy, Türkiye ile Darı’ın kuma tarihe topluluk olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Türkiye’yi vuran bu yıkıcı depremden etkilenenlere arkalama edebilmek amacıyla ayrıca bu sabahleyin 630 tonluk otağ, akak, ısıtıcı ve tıpkı malzemeleri doğrulama etme şerefine eriştim. Eminiz ki, Türkiye, daha önce bölgede eşi tıpkı görülmemiş bu gösterişli sınavın üstesinden gelecektir. Türkiye ile 500 yıllık eş tarihimiz var. Elimizden mevrut yardımı yapacağız.”

Share: