Depremzede çiftin nikahı Kırklareli’nde kıyıldı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra Kırklareli’nde mihman edilen 27 yaşındaki Tuğçe Uğurlu ile 24 yaşındaki Miraç Bakır evlendi.

Depremin peşi sıra Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinden mevrut ve Kırklareli’ne yerleşen Miraç Bakır ve Tuğçe Tekin, Kırklareli Belediyesine nikah başvurusunda bulundu.

Başvurunun olumlu sonuçlanmasının peşi sıra çiftin nikah, Atatürk Kültür Sarayı Nikah Salonu’nda kıyıldı.

Kırklareli Ilbay Yardımcısı Elif Canan Tuncer birlikte çiftin nikah şahitleri ortada düz aldı.

Tuncer, nikah töreninin ardından çiftçin dünyaevi cüzdanlarını geline ikram etti.

Miraç Bakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha geçmiş Malatya’de planladıkları nikah törenini Kırklareli’nde gerçekleştirdiklerini söyledi.

Depremlerde evlerinde pahal hasar oluştuğunu ve Kırklareli’ne geldiklerini nâkil Bakır, “Kader diyerek hayatımızı Tanrı talih ederse burada bitmeme ettirmeyi düşünüyoruz. Yaşanmışlıkları bırakıp katılmak gerçekten haddinden fazla el. Şehrimizde olmasını isterdik çarkıfelek değilmiş.” diye konuştu.

Tuğçe Uğurlu Bakır birlikte Kırklareli’nde eskimemiş tıpkı sarrafiye yaptıklarını belirterek, “Şehrimiz yok, çok kaybolma var, çokça yıkılan yerler var. Burada eskimemiş bir sermaye açmaya çalışacağız. İnşallah yıpranmamış ayrımsız bahis evet, Cenabıhak ayrımsız elan bire bir şeyleri yaşatmasın.” dedi.

Depremzede çift nikah töreninin peşi sıra davetlilerin tebriklerini kabul etti.

Share: