Meteorolojiden bora uyarısı! Listede İstanbul karışma birçok site var

İstanbul’de günlerdir beklenen yağmurun tıpkı tip gelmemesi, vatandaşların çekicilik durumuna olan ilgisini artırdı. Bu nedenle Meteoroloji Umumi Müdürlüğü marifetiyle paylaşılan 5 günce hava oranlama raporu nazik ilgi gördü. Raporda, ilkin İstanbul koyulmak üzere bir nice diyar amacıyla bora yağmur uyarısında bulunuldu.

GELGEL SICAKLIĞINDA ÖNEMLİ BİR DEĞİŞİKLİK YOK

Hava Bilgisi’den yapılan akıbet değerlendirmelere bakarak, çekicilik sıcaklığında koca bire bir değişik beklenmiyor. Gelgel sıcaklığı genellikle zaman normalleri civarında, maşrık bölgelerde kayran vadi zaman normalleri üstünde seyredeceği durum ediliyor.

Rüzgarın ise alelumum şimalli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde günindi ve güneybatı yönlerden belli belirsiz, arada bir mutedil kuvvette esmesi bekleniyor. Hava Bilgisi, boğanak yağışın beklendiği kentlerle ait detayları üstelik açıkladı.

AKŞAMDAN İTİBAREN ETKİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLAYACAK

Yağışların bu geceleyin ilk saatlerde Kütahya, Eskişehir, Bilecik, Bolu ve Karabük çevreleri ile Bursa’nın güney ve gün doğusu, Sakarya’nın cenup, Ankara’nın yıldız ve günindi, Çankırı’nın garp ilçelerinde yerel sağlam olması bekleniyor.

İSTANBUL’DA YAĞIŞ PAZARTESİ ETKİLİ OLACAK

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü vasıtasıyla yayınlanan raporda, İstanbul’un durumu bile düşkünlük ediliyordu. Rapora göre Marmara genelinde bora yağmur, pazar gününden itibaren hareketli olmaya başlayacak. Yağışın İstanbul’birlikte canlı olacağı dolaşma ise pazartesi adına kaydedildi. Vatandaşların dominant ve su baskınlarına karşı da tetik olması uyarısında bulunuldu.

İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 5 günlük çekicilik hesap raporu:Share: