Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden İstanbul karışma bir nice iklim amacıyla boğanak yağmur uyarısı! Şemsiyeleri hazırlayın

İstanbul’dahi günlerdir beklenen yağmurun tıpkı tip gelmemesi, vatandaşların hava durumuna olan ilgisini artırdı. Bu nedenle Meteoroloji Genel Müdürlüğü eliyle paylaşılan 5 günce çekicilik oranlama raporu büyük sargı gördü. Raporda, ilkin İstanbul tutmak amacıyla bir nice devlet için bora yağış uyarısında bulunuldu.

HAVA SICAKLIĞINDA ÖNEMLİ BİR DEĞİŞİKLİK YOK

Meteoroloji’den yapılan sonuç değerlendirmelere göre, çekicilik sıcaklığında heybetli bire bir değişik beklenmiyor. Hava sıcaklığı alelumum mevsim normalleri civarında, şark bölgelerde yer saha sezon normalleri üzerinde seyredeceği durum ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle şimalli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde garp ve güneybatı yönlerden hafif, arada bir mutedil kuvvette esmesi bekleniyor. Hava Bilgisi, boğanak yağışın beklendiği kentlerle ilgili detayları dahi açıkladı.

AKŞAMDAN İTİBAREN ETKİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLAYACAK

Yağışların bu şeb evvel saatlerde Kütahya, Eskişehir, Bilecik, Bolu ve Karabük çevreleri ile Bursa’nın güney ve şarki, Sakarya’nın cenup, Ankara’nın yıldız ve batı, Çankırı’nın batı ilçelerinde domestik kuvvetli olması bekleniyor.

İSTANBUL’DA YAĞIŞ PAZARTESİ ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü aracılığıyla yayınlanan raporda, İstanbul’un durumu dahi alçalma ediliyordu. Rapora bakarak Marmara genelinde bora yağış, aksata gününden itibaren etkin olmaya başlayacak. Yağışın İstanbul’bile çalışkan olacağı aktarılma ise pazartesi kendisine kaydedildi. Vatandaşların baskın ve su baskınlarına alın bile titiz olması uyarısında bulunuldu.

İşte Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü’nün 5 günlük gelgel oranlama raporu:Share: