CHP’nin kuruluşunun 99. sene dönümü Kayseri’de kutlandı

Kayseri’dahi CHP’nin 99’uncu yapılış yılı zımnında merasim düzenledi.

İl başkanlığınca Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programda, Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, tırsmak duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

CHP İl Başkanı Ümit Özer, burada yaptığı açıklamada, CHP yerine demokratik ve müreffeh geleceği halkla alay malay mensur etmenin ve içtimai barışı yapı etmenin tarihi sorumluluğunu taşıdıklarını ifade etti.

Özer, cumhuriyetin ikinci yüzyılında demokratlık, doğruluk, istihsal, tutum, toplumsal heybet ve sürdürülebilirliği merkezine alan içtimai barışı ve kamu yararını garanti altına alan tıpkı siyaseti dayamak ideali ile durmaksızın çalıştıklarını belirtti.

CHP’nin, cumhuriyeti demokrasi ile taçlandıracak adalet bütün bütün tıpkı kalkınma hamlesi ile herkesin zenginleştiği, refaha kavuştuğu, garantili ve insan onuruna reva tıpkı ati kuracak tarihsel miras, birikim, gelecek vizyonu ve siyasal iradeye bile eş olduğunu dile getiren Özer, şunları kaydetti:

“Cumhuriyet Halk Partisi 99. yapı sene dönümünde yeniden halkımızın düş kaynağı olmanın getirdiği gururlu sorumluluğun bilincindedir. İkinci yüzyılına giren cumhuriyetimiz milletin iradesi ve Cumhuriyet Altını Umum Partisi’nin gelecek vizyonu ile baştan dünyanın etkili tıpkısı ülkesi haline gelecektir. Sorumluluğumuz balaban, kararlıyız. Nazik önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sunma iri eseri olan Türkiye Cumhuriyeti, gene onun eseri olan Cumhuriyet El Partisi aracılığıyla yüceltilerek için devam edecektir. Yapılış sene dönümümüz mutlu olsun.”

Programa CHP Kayseri Mebus Ağırbaşlı Cılız ve partililer katıldı.

Share: