Marmara Bölgesi’nde alaz sezon normallerinin 4 ila 9 adım altına düşecek

Marmara Bölgesi’nde yarından itibaren hava sıcaklığının yağışlarla düşmesi ve hafta boyunca zaman normallerinin 4 ila 9 derece altında seyretmesi bekleniyor.

Meteoroloji 1. Nahiye Müdürlüğü İstanbul Toprak Durum ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklamaya göre, sonuç günlerde çekicilik sıcaklığının mevsim normallerinin 6 ila 10 aşama üstünde olduğu bölgede, 19 Ilkgüz’den itibaren albeni sıcaklığının kademeli yerine düşeceği öngörülüyor.

Hava sıcaklığının hafta ortasından itibaren yağışlarla hissedilir derecede azalacağı ve zaman normallerinin altına gerileyeceği aritmetik ediliyor.

Salı ve çarşamba günleri Sakarya çevresinde, perşembe haset ise mıntıka genelinde yerel namına görülecek sağanak şeklindeki yağışların, cuma namazı ve cumartesi günleri ise bölgenin doğusunda aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Serin ve yağışlı havanın önümüzdeki hafta başına büyüklüğünde çalışkan olacağı, hava sıcaklığının sezon normallerinin 4 ila 9 kademe altında seyredeceği anlayış ediliyor.

Ani alev değişimleri ve akva meteorolojik hadiselerle ilişik Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğünün yayınlayacağı çekicilik oranlama raporları ve meteorolojik uyarıların dikkatle takip edilmesi önem yeryüzü ediyor.

Kesim illerinde bu hafta muhtemel günün yer faziletkâr albeni sıcaklıkları 19 Ilkgüz Pazartesi ve 23 Eylül Cuma günleri amacıyla şu şekilde: “İstanbul 24-18, Edirne 25-21, Kırklareli 24-20, Tekirdağ 25-22, Kocaeli 29-20, Sakarya 25-19, Yalova 24-16.”

Share: