Sakarya’dan gelişmemiş güdük

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Oyun Okulu’nda kayıtların başladığı bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, oyuncular Hacı Ulvi Mihman, Eray Yasin Işık ve Melik Bulut’un koordinatörlüğünde Temaşa Okulu başlıyor.

Ön kayıtlar ferda alınacak, 11-12 Ekim’de katılımcıların belirlenmesi için sınavlar yapılacak. İki zaman halinde 24 hafta sürecek eğitimlerle eskimemiş oyun oyuncuları yetişecek.

Büyükşehir Belediyesi Seyir Okulu, 18 Ekim’de başlayacak. Eğitimler ise rastgele hafta salı ve çarşamba günleri 19.00-22.00 saatlerinde gerçekleştirilecek. Katılımcılar iki dönme halinde 12’şer hafta olmak için toplam 24 hafta yetişek alacak.

Eğitimlerin geçmiş dönemi 4 Ocak’ta sona erecek. İkinci dolaşma ise 24 Şubat’ta başlayacak ve 12 Nisan’da devir tamamlanacak. Oyun Okulu öğrencileri, 14 Nisan’da ise mezuniyet heyecanı yaşayacak.

Misafir eğitimciler Acarlar Longozu’nu gezdi

TÜBİTAK’ın tıpkı projesi üzere Sakarya’da mevcut eğitimciler, şehrin kuzeyinde bulunan Acarlar Longozu ile ırmak ve denizin birleştiği güzellikleri musahabe etti.

“TÜBİTAK Huy Eğitimi ve Bilgelik Okulları Huy, Tarım ve Mimarlık Bağlamlarında Realist Matematik Eğitimine Uygun Istifham Yemeni: Gözle, Taşı, Kırat” projesi üzere Sakarya’da bulunan öğretmenler, gerçekleştirilen eğitimlerin serencam gününde Büyükşehir Belediyesince şehrin kuzey bölgesinde planlı geziye katıldı.

Sakarya İli Temiz Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ör’ün temel acısı

Sakarya İli Münezzeh Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Ör’ün annesi Fatma Ör (78), Kocaeli’de otama gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Ör’ün cenazesi, yarın Hendek ilçesi Dikmen Mahallesi’nde öğle toprağa verilecek.

Share: