Çetelerin hapishanede çıkardığı uğraş sokağa taşındı! Haddinden Fazla sayıda sivil fert verdi

Cereso 3 hapishanesinde geçkin, rakip çeteler Los Mexicles ile Los Chapos üyeleri arasında uğraş daha çok. Çıkan kavgada 3 mahkum hayatını kaybetti, haddinden fazla sayıda hayat de yaralandı. Hapishanedeki olayların ardından, Los Mexicles çete üyeleri site sokaklarında sivillere saldırdı.

İŞ YERLERİ ATEŞE VERİLDİ

Silahlı çete üyeleri aracılığıyla tıpkısı pizzacıya yapılan saldırıda Mega Radio ünlü radyo istasyonunda çalışan 4 gönül hayatını kaybetti. Tıpkı benzin istasyonu ve 3 süpermarkete planlı silahlı ve molotofkokteylli saldırılar sonucunda ise 2 hareket yeri ateşe verildi, 5 emanet öldürüldü. Hayatını kaybedenler arasında aylı ayrımsız kadının olduğu bile bildirildi.

“MİSİLLEME YAPTILAR”

Kamu Güvenliği Müsteşarı Ricardo Mejia Berdeja saldırılar için yaptığı açıklamada, çaba olaylarının, Ciudad Jurez şehrinin 3 numaralı hapishanesinde birbirine düşman 2 cürüm grubuna mensup olan mahkumlar beyninde başladığını, fakat bu yanlışlık gruplarından biri olan Los Mexicles ünlü teşekkül üyelerinin hapishane olaylarına dişe diş yerine şehrin değişik noktalarında hüküm eylemleri gerçekleştirdiğini söyledi.

ÇETE ÜYESİ 6 KİŞİ TUTUKLANDI

Berdeja, asayiş güçleri tarafından yapılan operasyonlarla hız eylemlerine katılan 6 Los Mexicles üyesinin tutuklandığını ve şu anda Ciudad Jurez şehrinde asayişin sağlandığını belirtti. Ciudad Jurez şehrindeki birçok büyük mağaza, lokanta ve üniversitenin ivinti olayları sebebiyle bugün bağlı olacağı açıklandı.Share: