Gaziantep’te siyasilerden 30 Ağustos mesajları

Gaziantep’te bazen siyasiler, 30 Ağustos Zafer Bayramı zımnında mesaj yayımladı.

DOĞRU Tümen Gaziantep Saylav Ahmet Uzer, mesajında, 30 Ağustos’u kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisinde olduklarını bildirdi.

Tarih boyunca karşılaştığı hep engelleri kontak ve kardeşlik zarfında, azimli duruşuyla aşan aziz milletin zaman üstelik istiklalimizi zılgıt eden dış güçler ve onların içerideki uzantıları olan fena odaklarına aynı kararlılıkla cevap vermekten katiyen çekinmediğini aktaran Uzer, şunları kaydetti:

“26 Ağustos 1922’den başlayıp 30 Ağustos’ta sonuçlanan Iri Tecavüz, bildirme baskı şartlarda milletimizin yeniden dirilişinin, ayağa kalkışının ve geleceğine sahip çıkışının ayrımsız destanı olmuştur. Milletimizin bağımsızlık ve hürriyet üzere verdiği mücadelenin timsali olan 30 Ağustos zaferi, kamu mazlum milletlere emsal olmuştur. Tarihte yeniden ve elan zinde ayrımsız biçimde düzlük almamızı sağlayan Başkomutanlık Kayran Muhaberesi, ulusumuzun bağımsızlığına ve özgürlüğüne olan tutkusunu simgeleyen eşine az rastlanır tıpkı kahramanlık destanıdır.”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise 30 Ağustos Zaferi’nin milletin kişi iradesi ve rızası dışında dayatılan temas cins traksiyon ve oyunu inan ve inancıyla tarihin dalavereli sayfalarına elbet gömebileceğini dosta ve düşmana gösterdiğini bildirdi.

Vatan ve millet aşkıyla gözünü kırpmadan şehit ve gazi olan kahramanların emanetlerine gelişigüzel antlaşma olduğu kabilinden sahip çıkmaya devam edeceklerini aktaran Tahmazoğlu, “Bundan 100 sene ilk vatanımıza kasteden düşmanlar, ecdadımızın sarsılmaz inancıyla karşılaşmış, vatanın müdafaası ve hürriyeti üzere gözünü kırpmadan savaşçı, canını ve malını ortaya koyan ecdadımızın yıkılmayacağını anlamıştır. 30 Ağustos Zaferi, yiğit milletimizin yediden yetmişine, kadınından erkeğine, malından canına yekpare varlığını ortaya koyarak, hürriyet ve bağımsızlığın bedelini ödediğinin simgesi ergin ve tarihteki gururlu yerini almıştır.” görüşüne düz verdi.

CHP İl Başkanı Mehmet Neşet Uçan üstelik “Koskocaman galibiyet ile milletimiz, mecmu dünyaya şerait ne olursa olsun bağımsızlıktan ve hürriyetten ivaz vermeyeceğini haykırmıştır. Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk liderliğindeki Türk ordusunun destansı zaferi ile sonuçlanan Şişman Tecavüz ve Başkumandanlık Meydan Savaşı, dünyanın gördüğü genişlik balaban yiğitlik destanlarından biridir. Elde edilen bu eke yengi ile milletimiz, cümle dünyaya şerait hangi olursa olsun bağımsızlıktan ve hürriyetten edim vermeyeceğini haykırmıştır.” ifadelerini kullandı.

Share: