Lina Cinayetinde Korkunç Tafsilat! Müge Anlı Açıkladı

Müge Anlı ile Şekerli Anif programına katılan Melissa ve Abdurrahman çifti, eşinden boşanmış olan Melissa’evet cebren fuhuş yaptırmak amacıyla kaçırılan 2 ve 3 yaşlarınıdaki iki kızlarını arıyorlardı. Melissa ve Abdurrahman’a mazi keskin malumat ulaştı.

Aylardır kaybolma yerine aranan 3 yaşındaki Lina, ezinç ile öldürülüp buzdolabına konulmuş halde bulundu. Içki donduran vahşetle ilişik 3 hayat gözaltına alındı. Zanlılar adliyeye gönderme edilirken, cesedi teşhis fail babaannenin alattıkları içki dondurdu.

Lina’nın ölümüyle ilgili gözaltına alınan 3 şüpheli adliyeye gönderme edilirken, babaanne Hatır Erbay, Gaziantep Adli Tıp Kurumuna gelerek torunun cesedini teşhis etti.

Daha sonra açıklamalarda bulunan Sevgi Erbay, Lina’ya yapılan eziyet izlerini biricik bir tane anlattı. Yaşanan vahşeti bağırarak anlatan babaannenin anlattıkları zaman dondurdu:

“RASTGELE YERİ KAPKARA ERGIN”

“Çocuğun hep vücudunda sigara izleri var. Seçme yeri kapkara mosmor olmuş. Mahmul şiş, patlamak üzereydi. Kızı boynundan tutup sallamışlar, boynunu kırmışlar. 2 aydan fazladır cesedi yoğun dondurucuda duruyormuş. O anneleri Melisa’yı asın. Bunu anneleri Melisa, Mehmet Aksoy, Gamze, Kiraz bilcümle bu arada yaptı.”

Gaziantep Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca düzenlenen soruşturma kapsamında Şahinbey ilçesindeki bir adrese faaliyetler düzenleyen İl Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Bölüm Müdürlüğü Cinayet Bölüm Amirliği ekipleri, evde kontrol yaptı.

Aramada koyu dondurucuda bir süredir bekletildiği düşünülen ve 3 yaşında olduğu değerlendirilen aynı kız çocuğuna ait ceset bulundu. Anket kapsamında 3 güç yakalandı.

O bebeğin kimliği herkesi benzeri nöbet elan yıktı. O naaş, Atv’bile yayınlanan Müge Anlı ile Şekerli Sert programına katılan anne Melisa ve çarkıt kocası Abdurrahman Erbay’ın aylardır aradıkları kayıp kızları Lina’nın cansız bedeniydi.

Genç kadına fuhuş yaptırmak üzere alıkonulan çocuklardan 1.5 yaşındaki Naime üstelik canlı yayına telefonla katılan tıpkısı kadının evinde bulunmuştu.

İŞKENCE ETMEKLE SUÇLANDI

Annesini fuhuşa zorlamak üzere kaçırılan Lina Erbay esbak toprağa verildi. Temel Melisa cenazeye katılmadı. Lina’nın katillerinin ifadesi birlikte ortaya artık. Lina’evet Mehmet Kurt eziyet etmiş sevgilisi Sevgi ise öldürmüş. Medyaya sızan ifadelerde anne Melisa birlikte kızını bozmak ve işkence etmekle suçlandı. Lina’yı öldüren Muhabbet Toz, âdeta kızı yakarak namevcut etmeyi düşünmüş.

“BU VAHŞETE ISIM VEREMİYORUM”

Medyaya düşen ifadeler ile gelişigüzel Müge Anlı bile dahi eskimemiş bilgiler ortaya daha çok. Müge Anlı “Ben ayrıntılarını vermiyorum amma bu çocuk normal bire bir şekilde öldürülmemiş. Bu vahşete ad veremiyorum. Lina’nın cesedini bulan kol birlikte şoke olmuş” dedi. Lina’nın cesedini canlandırma eden babaanne Muhabbet Erbay ise ‘”görseniz acun ayağa kalkar” diye niteleyerek beribenzer kızın yaşadığı vahşeti aktardı. İşte Lina Erbay’la ilgilendiren son dakika bilgileri:

Lina Erbay, annesi Melisa İlhan’a fuhuş yaptırmak talip eşhas marifetiyle kaçırılan 2 kardeşten iri olandı. Elan 3 yaşında olan Lina Erbay’ın eziyet edilerek acımasızca öldürüldü. Müge Anlı’nın deyimiyle cesedi bulanlar üstelik şoke oldu. Lina’nın gerçekten kardeşi Ceyda ise Kiraz Akkurt isimli aynı ayrıksı kadında bulundu.

Kiraz Akkurt olay ortaya çıkınca Müge Anlı ile Tatlı Sert’i arayıp çocuğun kendisinde olduğunu söyledi ve Ceyda’yı devlete konfirmasyon etti. Gözaltına alınan Kiraz Akkurt, ifadesinin arkası sıra başıboş bırakıldı.

LİNAN’IN ÖLDÜRÜLMESİ SONRASI ALIŞILMADIK GERÇEKLER!

Cinayetten gözaltına alınanlardan biri Melisa’yı fuhuş batağına düşüren ortaokul arkadaşı Yârenlik Türap ötekisi ise onun sevgilisi Mehmet Katarakt daha çok. Mehmet Aksu’nun bire bir çocuk giyim mağazası ile emlak ofisi sahibi olduğu öğrenildi. Lina’nın cesedi çocuk giysi mağazasının deposundaki derin dondurucuda bulundu. Sevgi Türap ve sevgilisi kalifiye isteyerek vurmak suçlaması ile tutuklandı. Gaziantep E Tipi sadık cezaevine gönderildiler. Müddeiumumi temel Melisa ve ata Abdurrahman’ın bile ifadesi alındı. Gerçekten Lina’nın cenazesini ise babaanne Sevgi Erbay canlandırma etti.

Babaanne Lina’nın cesedi gördüğünde dehşete sakıt. Çocuğun değme yeri ısırık yarasıydı diyen Hatır Erbay şunları anlattı:

-Çocuğun gelişigüzel yeri mosmordu. Dudakları patlamış, göz altları morarmış. Çocuğu sallayarak kaslarını kırmışlar. Çocuğun halini görseniz var evet dünya ayaklanır. Kız Melisa seçkin işe gittiğinde bu çocuğu görüyordun. Buna kuşkusuz cevaz verdin.

KATİLLERİN İFADESİ NEFES DONDURDU

Tutuklanıp cezaevine gönderilen Lina’nın katillerinin ifadeleri üstelik ortaya daha çok. Mehmet Katarakt sorgusunda, Lina’nın Muhabbet Türap eliyle öldürüldüğünü, vicdan azabı çektiği amacıyla olayı itiraf ettiğini söyledi. Mehmet Aksu’nun ifadesinde Melisa’nın evvel adına kent merkezindeki benzeri rezidansta kalarak fuhuş yaptığını, sevgilisinin üstelik burada olmasından erinçsiz olduğu amacıyla

Muhabbet Türap’a ayrı bire bir aile tuttuğunu iddia ederek şunları anlattı:

“Melisa, kiraladığı rezidansta fuhuş yapmaya bitmeme ediyordu, çocukları ise Yârenlik’in birlikte kalıyordu. Mart ayının başında Yârenlik beni arayınca evine gittim. Eve girdiğimde Lina Nazlı, yerde halının üstüne şube üstü hareketsiz yatıyordu. Yârenlik ise kaçınmak ve panik halinde yerde oturuyordu. Sevgi’e hangi olduğunu sordum. Muhabbet bana, ‘odada sağa sola koştu bağırdım durmadı, ben dahi sinir haliyle kafasına iki defa vurdum yere düştü, bu şekilde durağan kaldı, hangi yapacağımı bilemedim seni aradım, arkalama istedim’

‘LİNA’YI YAKALIM’ DEDİLER

-Nabzına baktığımda Lina Baylan’nın öldüğünü anladım. Yârenlik’e biraz misil ambulansı ve polisi aramasını, olanı anlatmasını ve hangi yapılacaksa yapılmasını söyledim. Sevgi bana yanıt vermedi, cankurtaran ve polisi aramadı. Sevgi bana, ‘bu çocuğun cesedini yakayım, parçalarını tıpkı yere gömeyim, kurtulayım’ dedi.

Ego akseptans etmeyince aksiyon yerime götürüp, derin dondurucu alarak, cesedi dondurucuya koymayı öneri etti. Naaş sonsuz gözümüzün uğrunda olacağı için kimsenin bulma ihtimali olmayacağını söyledi. Ben buna de karşı çıktım amma ısrar edince kabul etmek zorunda kaldım. İş yerime mail bölgede 5 bin liraya bire bir donduraç satın aldık. Benzeri saat sonradan dip dondurucuyu iş adına getirdiler. Tığ de Yârenlik ile aracıma binerek evden Lina Baylan’nın battaniyeye sarılı cesedini aksiyon yerine getirip, dip dondurucunun içerisine koyduk”.

CESEDİN ÜSTÜNE SEBZE KOYMUŞ

Muhabbet Toz’un cesedinin görünmemesi üzere üzerine göveri koyduğunu belirten Mehmet Aksu, “Cesedi yoğun dondurucuya koyduktan sonradan kilitledik. İçerisinde cesedin bulunduğu dip dondurucunun her iki anahtarını birlikte Sevgi aldı. Zaten yoğun dondurucunun fişi sürekli takılıydı.

O tarihten bilahare Sevgi, ‘bu ceset bulunursa ben yanarım, çocuğun cesedi sürekli kontrolümde olmasını istiyorum’ dedi. Ego üstelik cebin çıkmayarak hareket yerini imdi Sevgi’in çalıştırmasını istedim. O günden sonraları gelişim yerini Muhabbet çalıştırdı. Muhabbet’in çocukla ilgili ailesine hangi dediğini bilmiyorum. Monitör kanalındaki yayını izleyince bile maraza duyarak polisi aradım” diyerek konuştu. (İnternethaber)

Share: