Kayapınar Kaymakamı Karaman’dan depremzedelere maneviyat desteği

Diyarbakır’ın Kayapınar kaymakamlık Kaymakamı ve Belediye Komutan Vekili Arif Karaman, kaza merkezinde oluşturulan ve 207 bin 48 vatandaşın misafir edildiği tahaffuz merkezlerinde depremzedelere maneviyat desteğinde bulundu.

Merkez Üssü Kahramanmaraş olan iki ayrı depremden etkilenen Diyarbakır’da felaketin yaraları sarılmaya devam edilirken, Kayapınar İlçe Belediyesi depremden etkilenen vatandaşlarla görüştü.

Kayapınar Belediyesi, aralarında cami, kuran kursu, okullar, belediyeye ilişik bilgi evleri ve hikmet akademileri, okuma salonları, ocak destek merkezleri ve hars merkezinin birlikte bulunduğu 161 geçici barınma merkezinde 207 bin 48 vatandaşı mihman ediyor. Depremzedelerle ayrımsız araya mevrut Karaman, depremzedelere burada sabırlar diledi, esbak olsun dileklerini iletti, dava ve sıkıntılarını kulaktan acılarına ortak oldu.

Ülkenin hepsine geçmiş olsun dileklerinde kâin Karaman, “Şehremaneti adına barınmadan, kemirmek ve giyime kadar temas konuda ne gerekiyorsa hesabına getiriyoruz. Hiçbir vatandaşımızı boydak bırakmayacağız. Celal adına değme ahit onların yanındayız” dedi. – DİYARBAKIR

Share: