KOCAELİ -39. Kocaeli Rallisi sona erdi

Ralliye katılan araçlardan detay

Ralliye pilotlar ve kazandıkları kupalardan detaylar

Ödül töreni ve izleyicilerden detay

İlk üçe giren pilotların ödüllerini alması ve hatırat fotoğrafı çekilmesi 39. Kocaeli Rallisi sona erdi

Toksport WRT takımından Orhan Avcıoğlu ve Burçin Korkmaz ikilisi, yarışı önce tam tamamladı

KOCAELİ – Shell Helix 2022 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 4. yarışı olan 39. Kocaeli Rallisi’nde, Toksport WRT ekibinden Orhan Avcıoğlu ve Burçin Korkmaz ikilisi birinci sırayı aldı.

Kocaeli Araba Sporları Kulübü (KOSDER) tarafından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve ICRYPEX sponsorluğunda düzenlenen organizasyonda 69 otomobil ile 138 sportmen, geçkin ve bugün toplamda 404 kilometre katetti.

Bugün saat 10.00’da başlayan mücadelede 3 hususi etabı geçen pilotlar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kurultay Merkezi’ndeki bitme podyumuna ulaştı.

Çekişmeli sabık Kocaeli Rallisi’ni Toksport WRT takımından Orhan Avcıoğlu ve Burçin Korkmaz ikilisi kazandı. İkinci sırayı tıpkı takımdan Cem Alakoç ve Gürkal Menderes ikilisi alırken, BC Vision Motorsport takımından Burak Çukurova ve Burak Akçay ikilisi üçüncü oldu.

Ayrıca, Türkiye Historic Ralli klasmanında Parkur Racing takımından Yüksek Üstünkaya ve Eli Açık Tar, Oğuz Gürsel TOSFED Ralli Kupası’nda ise Castrol Ford Team Türkiye’den Uzun Şapçılar ve Bahir Gümüş ikilisi birincilik elde etti.

Sporculara ödülleri törenle takdim edildi.Share: