Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı görevine başladı

Yeni atanan Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı görevine başladı. Maraşlı, önce iş gününde kat müdürleri ve mütenevvi kurumların temsilcilerinin tebrik kartı ziyaretlerini kabul etti.

Pınar Kaymakamı Mehmet Maraşlı’nın görevine başlaması üzerine Malmüdürü Yaşar Parıltı, Hava Bilgisi Müdürü Ezher Ensesi Kalın, Milli Taşınmazlar Müdürü Buğra Abaş, Toyluk ve Spor İlçe Müdürü Nuri Büyükateş, İlçe Müftüsü Hedef Yılmaz, Ekincilik ve Orman Müdürü Vekili Mine Değerli, Nefer Müdürü Maksat Rahat, İlçe Afiyet Müdürü Mehmet Güvenli Bahçe, Çeşme Açıkgöz Komutanı Vekili Mehmet Özay, Sosyal Teavün ve El Birliği Vakfı Müdürü Fatma Salkım, Liman Başkanı Vekili Eray Aykanat ve İlçe Ahali Kütüphanesi Sorumlusu Rahime Tekeli Ilçebay Maraşlı’yı makamında musahabe ederek, anlı şanlı olsun dileğinde bulundular.

İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Şahan Çöker dahi Ilçebay Maraşlı’yı makamında mülakat ederek, 2022-2023 yetişek tedris dönemi hazırlıkları hakkında vukuf verdi. Kaymakam Maraşlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çöker ile birlikte 15 Eylül Mustafa Çapkan İlkokulu’nu de konuşma ederek, öğrencilere başarılar diledi.

Pınar Kaymakamı Mehmet Maraşlı kimdir?

1981 yılı Ordu tevellütlü olup, aslen Konyalı. İlköğretim ve ortaöğretim eğitimini mütenevvi illerde tamamlamasının peşi sıra, 1999 yılında Ankara Üniversitesi Panel Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünü kazandı. 2004 yılında açılan İçişleri Bakanlığı Ilçebay Adaylığı Sınavını kazanarak, Konya 92. Aktarılma Kaymakam Adayı kendisine mülki idare mesleğine başladı. Adaylık süresince mütenevvi illerde mülkiye müfettişliği ve kaymakamlık refakatinde bulundu. Kastamonu ili Ağlı ve İhsangazi ilçelerinde kaymakam vekili namına fariza yaptı. Bire Bir yıl müddet ile Fransa’birlikte ecnebi şalter eğitimi görerek, yönetsel hep üzerinde çalışmalarda bulundu.

Ilçe kursunu sükse ile tamamlayarak 1 Nisan 2008 tarihinde Konak Kaymakamı kendisine atanan Mehmet Maraşlı, 30 Temmuz 2010 tarihinden itibaren Yanında Kararname ile Arguvan Kaymakamlığına, 2012 yılında Mazeret Kaymakamlığına, 2015 yılında Osmaniye İli Toprakkale Kaymakamlığına, 2016 yılında Ürgüp Kaymakamlığına atandı. 11 Ağustos 2022 zaman ve 2022/392 basit Cumhurbaşkanlığı Tayin Kararı ile Pınar Kaymakamlığına atanan Mehmet Maraşlı, bereketli derecede İngilizce ve Frenkçe biliyor. Kaymakam Maraşlı, Içtimai Bilgiler Öğretmeni Heves Güleryüz Maraşlı ile evli olup, Zeynep Yaşlı ve Mehmet Akif isimlerinde evlatları bulunuyor. – İZMİR

Share: