Kırklareli’nde “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi kapsamında kuralar çekildi

Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Göz İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yoluyla “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi kapsamında Kırklareli’nde inşa edilecek 1189 basamak için adalet sahibi belirleme kurası yapıldı.

Umum Eğitimi Merkezi’nde noterlik huzurunda gerçekleştirilen arık, site merkezinde 158, kent merkezine sadık Kavaklı beldesinde 55, Pınarhisar ilçesinde 256, Üsküp beldesinde 154, Demirköy ilçesinde 114, Babaeski ilçesine merbut Büyükmandıra beldesinde 111, Alpullu beldesinde 91, Lüleburgaz ilçesine vabeste Evrensekiz beldesinde 100, Ahmetbey beldesinde 70, Kofçaz ilçesinde 80 koyulmak için 1189 konutun hak sahipleri belirlendi.

Kofçaz ilçesinde bölük üzere başvuru beş altı olduğundan doğruluk sahipleri kura yapılmadan belirlenecek.

Kırklareli Ilbay Vekili Yusuf Güler, ad çekme öncesinde yaptığı konuşmada, “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesinin Cumhuriyet tarihinin arz nazik içtimai hane projesi olduğunu söyledi.

Bu kapsamda ülke genelinde 1189 konutun yapılacağını anımsatan Güler, nahif çıkma bahtlı vatandaşların bu haktan faydalanacağını belirtti.

Güler, yeni yapılacak konutların Kırklareli’nin sosyal ve kent hayatına artı yardım sunacağına inandığını dile getirerek, “Emeği sabık herkese teşekkürname ediyorum. Kurada çıkma vatandaşlarımız 2 yıl sonraları kavuşacakları evlerinde huzurlu, dimdik ve mutlu olsunlar. İnşallah özge vatandaşlarımıza birlikte sunu güdük sürede bu projeleri aplikasyon şansına cemaat olacağız.” diye niteleyerek konuştu.

Programa, YANLIŞSIZ Tümen Kırklareli Mebus Selahattin Minsolmaz, Vali Yardımcısı Elif Sevgili Tuncer, İl Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Ersoy Canbek ile vatandaşlar katıldı.

Share: