Kırklareli’nde “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi kapsamında kuralar çekildi

Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Şişko Ev İdaresi Başkanlığı (TOKİ) vasıtasıyla “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi kapsamında Kırklareli’nde inşa edilecek 1189 bölük için adalet sahibi tayin kurası yapıldı.

Ahali Eğitimi Merkezi’nde noter huzurunda gerçekleştirilen algın, site merkezinde 158, site merkezine bağlı Kavaklı beldesinde 55, Pınarhisar ilçesinde 256, Üsküp beldesinde 154, Demirköy ilçesinde 114, Babaeski ilçesine mecbur Büyükmandıra beldesinde 111, Alpullu beldesinde 91, Lüleburgaz ilçesine kapalı Evrensekiz beldesinde 100, Ahmetbey beldesinde 70, Kofçaz ilçesinde 80 almak için 1189 konutun doğruluk sahipleri belirlendi.

Kofçaz ilçesinde ev üzere müracaat bir iki olduğundan hak sahipleri kura yapılmadan belirlenecek.

Kırklareli Vali Vekili Yusuf Güler, kura öncesinde yaptığı konuşmada, “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesinin Cumhuriyet Altını tarihinin arz iri içtimai konut projesi olduğunu söyledi.

Bu kapsamda yer genelinde 1189 konutun yapılacağını anımsatan Güler, önemsiz çıkma bahtlı vatandaşların bu haktan faydalanacağını belirtti.

Güler, bakir yapılacak konutların Kırklareli’nin toplumsal ve kent hayatına artı yardım sunacağına inandığını dile getirerek, “Emeği sabık herkese teşekkürname ediyorum. Kurada çıkacak vatandaşlarımız 2 sene sonra kavuşacakları evlerinde erinçli, mıhlı ve bahtiyar olsunlar. İnşallah gayrı vatandaşlarımıza üstelik bildirme bodur sürede bu projeleri uygulama şansına topluluk olacağız.” diye niteleyerek konuştu.

Programa, AK Öğür Kırklareli Mebus Selahattin Minsolmaz, Vali Yardımcısı Elif Canan Tuncer, İl Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Ersoy Canbek ile vatandaşlar katıldı.

Share: