Kırklareli’nde ele geçirilen uyuşturucunun “planör” ile elverişsiz dışından getirildiği belirlendi

Kırklareli’nde arsıulusal mızrap kaçakçılığına müteveccih ameliyat kapsamında yakalanan zanlıların ele geçirilen uyuşturucuyu “planör” ile sıkı dışından getirdikleri belirlendi.

Pınarhisar Cumhuriyet Başsavcılığının eroin operasyonuna ilgili yürüttüğü anket devam ediyor.

Yapılan araştırmada zanlıların ensiz dışından gerçekleştirme ettikleri uyuşturucuyu planör ile Kırklareli’ne getirdikleri belirlendi.

Planörün geceleyin saatlerinde ışıklarını kapatıp habersizce yollarla ülkeye giriş yaptığı, Kırklareli’nde bekleyen farklı şüphelilerin ise araziye planörden görülebilecek şekilde ışıklar yerleştirdikleri tespit edildi.

Planör pilotunun bu ışıkların bulunduğu bölgeye ağır pervaz yaparak uyuşturucuyu attığı ortaya çıktı.

Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca, planörün Türk albeni sahasına gizlice yollarla girişine ilişkin Çanakkale Albeni Insiyak Komutanlığından bilgi istendiği öğrenildi.

Olay

Jandarmanın uluslararası eroin kaçakçılığı işleyen cürüm örgütüne yönelik 27 Kasım’da düzenlediği operasyonda 5 ibret gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan zanlılardan M.S. ile ecnebi uyruklu M.T.F, I.N.I. ve I.N.I. tutuklanmış, G.B. ise adli kontrol gibi azade bırakılmıştı.

Operasyonda 86 kilo 500 gram skunk, 3 el telsizi, 3 makine, 2 bakaç, 6 telefon ve anahtar takip sistemini köprüleme tezyit etmek için geçer 2 çevir sinyali stoper ele geçirilmişti.

Share: