Hakkari’de kaybolan Alzheimer hastası kadını kontrol çalışmaları sürüyor

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde kaybolan 67 yaşındaki Alzheimer hastası kadının bulunması için icraat bitmeme ediyor.

İlçeye vabeste Dize Mahallesi’nde işlek ve 4 çağ evvel evden ayrılan Neciba Yücedağ, eve dönmeyince ailesi durumu polise bildirdi.

İhbar üstüne AFAD İl Müdürlüğü öncülüğünde başlatılan taharri çalışmalarına polis güçleri, açıkgöz, sivil toplum kuruluşları, AFAD gönüllüleri ve haddinden fazla sayıda vatandaş birlikte bindi veriyor.

Mahallelerde ve merkeze mümasil köylerde familya familya dolaşarak vatandaşlara Yücedağ’ın fotoğraflarını gösteren ekipler, kadının güdük sürede bulunması için ceht gösteriyor.

Yüksekova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat Çoğaç, gazetecilere, sivil sosyete kuruluşu temsilcileri namına çalışmalara destek verdiklerini ve mahalleleri dolaştıklarını söyledi.

Kısa sürede züğürt kadına ulaşmayı düş ettiklerini nâkil Çoğaç, “Akşama büyüklüğünde taharri çalışmalarına bitmeme edeceğiz. Ekipler da başka mahallelerde emek yapıyor. Koordineli şekilde akım ediyoruz. 50-60 kişiyle 5-6 gruba ayrıldık. İnsanlarımız bu konuda duygulu. Herkesin destek vermesi lazım.” dedi.

AFAD gönüllüsü Hamit Şedal dahi kadının seçme yerde arandığını dile getirerek, ocak ocak dolaşıp vatandaşlara Yücedağ’ı sorduklarını, güdük sürede kendisine ulaşmaya çalıştıklarını anlatım etti.Share: