Dünyaca adlı hanende Maher Zain, Kahramanmaraş’a gelerek depremzedelere kemirmek dağıttı

6 Şubat’ta Kahramanmaraş kalıp üssü meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler 10 ilimizde yıkımlara sebep oldu. Binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği depremlerin peşi sıra 10 ilimizde 3 ay süreyle OHAL zar edildi. Türkiye’üstelik güç yıkımlara bozukluk olan depremlere dünyaca ünlü isimler dahi sessiz kalamadı. Ülkemiz amacıyla arkalama çağrısında mevcut Lübnan asıllı İsveçli şarkıcı Maher Zain, Türkiye’ye gelerek depremzedeler için arkalama faaliyetlerine katıldı.

DEPREMZEDELERE YEMEK DAĞITTI

Depremin ilk gününden itibaren alelacele seçkin zaman Türkiye’ye destek çağrısında kâin Mutekit şarkıcı, İngiltere merkezli arkalama kuruluşu “Salam Charity” ile bölgede aşindirmak dağıtımı yaptı. Sosyal iletişim araçları hesaplarında yardım faaliyetlerinden görseller paylaşan ünlü sanatkâr, “Depremden sunu çokça etkilenen şehirlerden birisi olan Kahramanmaraş’a geldik. Buradaki yıkımı size aktarmaya çalışıyorum ama kameradan bunu göstermem kabil değil. Burada yaptığımız beribenzer şeyler ama çokça mukteza olduğunu düşünüyorum. Hepinize desteklerinizden belde teşekkür ediyorum, sizlerin sayesinde bu yardımı gerçekleştirebiliyoruz” ifadelerini kullandı.

“ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YARDIM ETMELİYİZ”

Şehir merkezinde olduklarını ve sağlam haddinden fazla binanın yıkıldığını nâkil Zain, “Bura şişman depremin merkez üssü. Yüz binlerce herif evsiz kaldı. Elimizden geldiğince müzaheret etmeliyiz” diyerek konuştu. Daha ilk de içtimai medya hesabından bağış kampanyalarına bindi veren sanatçının paylaşımlarına, dünyanın değişik yerlerinden yazılan müspet yorumlar ve bindi mesajları dikkati çekti.

Share: