Kayseri’de mahalle muhtarı gerekseme sahibi çocukların saçlarını ücretsiz kestirdi

Kayseri’birlikte mahalle muhtarı Tomurcuk Kaan, okul öncesi, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının saç bakımlarını kuaför ve berberlerin desteğiyle ücretsiz yaptırdı.

Melikgazi ilçesi Saika Beyazıt Mahallesi’nde muhtarlık fail, öncesinde üstelik güzellik salonu olan Kaan, 3 yıldır mahallesindeki çocukların kuaför ve berber ihtiyaçlarının okullar açılmadan ücretsiz yerine yapılmasını sağlıyor.

Mahallede kuaförlük yapan Sümeyye Gönen’in dükkanında berber Erol Bağırıcı, kuaförler Tomurcuk Çeri, Habibe Atay ve kocabaşı Kaan, koca ve kızlardan oluşan 100 çocuğun saçlarını kesti.

Kayseri Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Rıfat Alparslan, kocabaşı Kaan’ın, seçme yıl olduğu kabilinden bu yıl da elverişsiz gelirli ailelerin çocuklarına hakeza bire bir hizmet sunduğunu belirterek, ulama veren meslektaşlarına teşekkür etti.

Muhtar Kaan üstelik bakir terbiye ve öğretim yılının yavuz olmasını diledi.

Muhtarlık dönemi süresince bu hizmeti devam ettirmeyi istediğini nâkil Kaan, “Yeri geliyor tıpkısı aileden 3 çocuğun saçının kestirilmesi gerekiyor. 50 liradan 150 teklik emretmek. Ev bütçesine bu şekilde katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Meslektaşlarıma bu desteklerinden ortalık teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Berber Bağırıcı üstelik hakeza ayrımsız destekle hem ailelerin hem de çocukların yüzünü güldürdükleri için mutlu olduklarını rapor etti.

Share: