Kaymakam Yazıcı’ya veda programı düzenlendi

Antalya’nın Kaş ilçesinde iki yıldır ilçe görevini yürüten Şaban Arda Kalem, Resmi Gazete’de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Nasıp Kararnamesi ile Karabük’ün Safranbolu ilçesine atandı.

Kaymakam Şaban Arda Kalem Erbabı üzere Kaş Belediye Başkanlığınca veda programı düzenlendi. Akçagerme Toplumsal Tesislerinde planlı programa katılan Takım Şehremini Bahtiyar Ulutaş, Kaymakam Kalem Erbabı’ya çalışmalarından ekolojik ortam teşekkürname ederek, ödül sunma etti.

Komutan Mutlu Ulutaş, programda yaptığı konuşmada, Kaymakam Yazıcı ile Seki’ta iki yılı aşkın süre çalıştıklarını hatırlatarak, “Kaş ilçesi hizmetlere kavuştuysa burada Ilçebay Yazar’nın emeği, katkısı çoktur. Yaptığımız bir nice projeye, hizmete verdiği destekle seçme devir yanımızda oldu, namına çokça teşekkürname ederim” dedi.

Kaymakam Yazıcı’nın gönüllerde kandırıcı bire bir Sada bıraktığını tamlayan Başbuğ Bahtiyar Ulutaş, “Bundan ahir süreçte namına afiyet, namus, güzel vazifeler ve muvaffakiyetler diliyorum. Bahtı da yolu da sarih olsun” diye konuştu.

Ilçebay Müellif dahi Safranbolu’ya atanması zımnında görevi kendisine deklarasyon eden Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür ettiğini kaydetti.

Grup’taki fariza süresi boyunca hukuku adilane şekilde uygulayarak çalıştığını anlatan Ilçebay Musannif, “Devletimiz Set ilçemize müstelzim değeri olağandan vermektedir. Yalnız ego değil, siyasetiyle evcil yönetimiyle kamu çalım ve kuruluşlarında müteharrik memurlarıyla müteşebbisleriyle Set, tehlikesiz adımlarla 2023 hedeflerine ilerlemektedir. İki yıllık süreçte bu Yörük diyarında, bu kadirbilir, konuksever halkın içerisinde bulunmaktan ve fariza yapmaktan haysiyet duyduğumu bildirmek istiyorum. Mecmu Set halkına ilişik ve selamlarımı sunuyorum” dedi.

Konuşmaların arkası sıra Başbuğ Ulutaş, Ilçebay Muharrir’ya günün anısına Grup’a katışıksız hediyeler arz etti.

Program, İlçe Müftüsü Turgut Topaloğlu’nun okuduğu duanın peşi sıra sona erdi.

Programa, Demre Kaymakamı Onur Şatıroğlu, geçmiş aktarılma Demre Belediye Reisi Süleyman Topcu, esbak zaman Grup Şehremini Halil Kocaer, şehit ailelerinin yakınları, gaziler, politik partilerin ve sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar birlikte katıldı. – ANTALYA

Share: