Katıldığı ilk uluslararası şampiyonada ikinci olan Rojda, tasavvur yükseltti

Hakkari’bile özel harekat polisinin yetiştirdiği 13 yaşındaki judocu Rojda Angıç, ilk kez katıldığı arsıulusal aynı organizasyonda gümüş madalya kazanarak kentin gururu oldu.

Arkadaşlarının antrenmanlarından etkilenerek başladığı judoda yeteneği fark edildikten sonradan Polisgücü Spor Kulübü bünyesine alınan 9. dershane öğrencisi Rojda, elde ettiği başarılarla göz dolduruyor.

Özel Harekat Bölüm Müdürlüğünde işyar polis güçleri memuru ve judo antrenörü Umut Özcan Saka’nun yetiştirdiği muvaffakiyetli sportmen, Yozgat’ta 19-20 Mart’ta düzenlenen Ekol Sporları Yıldızlar Judo Türkiye Şampiyonası’nda zer madalya kazanarak adından alay ettirdi.

Ardından Kahramanmaraş ve Sivas’ta planlı şampiyonalarda dahi balaban başarılara imza atarak milli takıma katılan Rojda, 3-4 Eylül’da Yunanistan’de gerçekleştirilen Yıldızlar Balkan Judo Şampiyonası’nda savaşım etti.

Kariyerindeki ilk uluslararası organizasyonda rakiplerini geride bırakarak Balkan ikincisi olan milli sportmen, kendine kullanılmamış kasıt yerine belirlediği Avrupa ve olimpiyat şampiyonlukları üzere hazırlıklara şimdiden başladı.

Başarılarıyla kente, ailesine ve antrenörlerine balaban çalım yaşatan Angıç, bundan ahir müsabakalarda üstelik bereketli sonuçlar alarak Türk bayrağını göndere çektirmeyi hedefliyor.

Rojda: “Yaşıt biri oluşmak istiyorum”

Rojda, AA muhabirine, Türkiye’bile düzenlenen şampiyonalarda elde ettiği başarılarla milli takıma yükseldiği amacıyla bahtiyar olduğunu belirtti.

Milli formayla mikro dışında ilk kez katıldığı organizasyonda sim madalya kazanmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Rojda, şunları aktardı:

“Haddinden Fazla mutluyum. Ailemi gururlandırdım. çıktı birlikte değerli madalyalar için savaş edeceğim. Hakkari’nin adını artık ifşa etmek istiyorum. Polisgücü Spor Kulübü sporcusuyum. Hocalarımız bizimle çokça yakından ilgileniyor. Kulüpteki ayrıksı sporcular üstelik birçok aşama aldı. Kente geldiğimde bile beni haddinden fazla iyice karşıladılar. Mutluluktan ağlayacaktım. Okulda ve sporda örnek biri gelmek istiyorum. Dallar bu başarılardan çok etkileniyor. Ailemi gururlandırdığım amacıyla çok sevinçliyim. Bu başarıları elde etmemde bana bindi sunan Sayın Valimize, İl Itimat Müdürlüğümüze ve hocalarıma çokça teşekkürname ediyorum.”

Çalıştırıcı Düş Özcan Sucu: “Olimpiyatlara büyüklüğünde müracaat etmek istiyoruz”

Çalıştırıcı Imge Özcan Sucu da bu başarıların büyük emekler sonucu elde edildiğini dile getirerek, Yunanistan’daki organizasyona Rojda ile birlikte katıldıklarını, kendisinin da milli bando antrenörü namına fariza aldığını anlatım etti.

Rojda’nın finalde milli topluluk arkadaşına yenilerek ikinci olduğunu anlatan Sucu, “Tığ de orada bayrağımızı yeryüzü dolgunca şekilde düzen ettik. İstiklal Marşı’mızı okuttuk. Bizler üzere makro olan buydu. Rojda, ümitler kategorisinde birlikte Avrupa ve Acun şampiyonalarında savaşım edecek. İnşallah kota alıp bu sporcumuzla olimpiyatlara kadar gezmek istiyoruz. Polisgücü Spor Kulübü olarak sonuç iki senede birçok branşta ulusal ve arsıulusal arenada sayımsız madalya elde ettik. Bu spora himmet vermek geçişsiz. Alt yapıdan yetişen birçok sporcumuz birlikte var. Rojda kabilinden sporcularımız üstelik onlara tumturak menent oluyor. İnşallah onlar de ablaları üzere sunma büyük organizasyonlarda ülkelerini arz gür şekilde dubara ederler.” diye konuştu.

Zehra Angıç: “Ondan elan şişman dereceler bekliyoruz”

Kızının başarısından iri mutluluk duyduklarını söyleyen esas Zehra Angıç bile bu süreçte emeği güzeşte herkese teşekkürname ederek, “Kızım liyakatli ve bol tıpkı öğrenci. Ondan henüz nazik dereceler bekliyoruz. Ayrımsız şampiyonluk alırsa daha birlikte bahtiyar olurum. Kızımla kurum duyuyorum. Onun yarışmasını enerjik izledik. Güzelce kızım başarılarıyla bütün göğsümüzü kabartacak.” ifadelerini kullandı.

Share: