Emekli çapar Samsun’dan Hakkari’ye ayakçak çevirdi

Samsun’birlikte oturan 66 yaşındaki zahmetli çapar Mehmet Ersoy Binali, bisikletle Türkiye turu hayali üzere Hakkari’ye ayaklık çevirdi.

Emekli olduktan sonra hayalini kurduğu bisikletle Türkiye turu projesini hayata nâkil Binali, 20 gün önceki Samsun’dan yola çıktı.

Kilometrelerce defa katederek Hakkari’ye vasıl Binali, AA muhabirine, mesleğinden etraf yıllardır bisiklet sürdüğünü, mütekait olduktan bilahare dahi bu tutkusunun devam ettiğini söyledi.

İzmir Ağababa Yahşi Huy Spor Kulübünün dahi yöneticisi olan Binali, kentin doğasına, insanına hayran kaldığını belirterek, mecmu bisiklet tutkunlarını Hakkari’ye çağırma etti.

Bisikletiyle 5 yıldır Türkiye turları düzenlediğini anlatan Binali, şöyle konuştu:

“Akıbet turumu, kulübümüzün sporcusu olan ve aynı süre geçmiş trafik kazası sonucu kaybettiğimiz Ağababa Yahşi’nin yerine yaptım. 20 günden bu yana yoldayım, 1090 kilometre posta geldim. Buradan Başkale, Tatvan ve Muş üzerinden Samsun’a gitmeyi düşünüyorum. Hakkari çok alçalma ettiğim bire bir saha. Ülkemin insanlarından şurası istiyorum, rağbet gözünü açsınlar. Hakkari’ye gelsinler, buranın cennet olduğunu görsünler. Hakkari, dağları ve doğasıyla ülkemin yeryüzü adamakıllı yerlerinden biri. Hakkari’ye geldiğimde kendimi Artvin’üstelik hissettim. Doğası benziyor. Kentte ateş parçası iyicene insanların sıcaklığını gördüm. Gelecek sene daha fazla arkadaşla gelmeyi düşünüyorum.”

Share: