Kara yollarında buut

Karaca yollarının imal, bakım ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde alçak gidilmesi, gidiş geliş işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün defa durumu bültenine göre, TEM Otoyolu’nun İzmit Mağrip-Kandıra kavşakları İstanbul- Ankara istikametinde üstyapı ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle hafta içi temas ahit 22.00-06.00 saatlerinde otoyol trafiğe kapatılarak, sürücüler İzmit Günindi Kavşağı’ndan D-100 için yönlendiriliyor.

İzmir- Çeşme Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerinde (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik güreşçi köprüsü imal çalışmaları cihetiyle İzmir istikametinde salim abdestbozan trafiğe kapatıldı. Bu kesimde erişim gayrı şeritlerden sağlanıyor.

Anadolu Otoyolu’nun Ankara- Bolu iklim sınırı- Çamlıdere Kavşağı 18-19. kilometrelerindeki Tatlak Köprüsü’nde tabliye ve üstyapı tamirat çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu nedenle otoyolun Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, erişim değişik istikametten iki taraflı devam ediyor.

Bozkır-Hadim yolunun 29-30. kilometrelerindeki yapım çalışmaları dolayısıyla ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

Manavgat-Alanya- Gazipaşa yolunun 48-49. kilometrelerindeki inkıraz dolayısıyla erişim servis yolundan sürdürülüyor. Sürücülerin gidiş geliş işaret ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Trabzon- Gümüşhane toprak sınırı-Gümüşhane- Bayburt yolunun 41-53. kilometrelerindeki (Gümüşhane mekân yolu) 13 tünelde yapılacak elektrik, elektronik sistemi bakım ve tamirat çalışması sebebiyle 30 Eylül’e kadar 08.00-17.00 saatlerinde erişim yegâne şeritten kontrollü sürdürülecek.

Sivas-Zara yolunun 45-51. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları zımnında sürücülerin gidiş geliş bel ve işaretçilerine dikkat etmeleri ehemmiyet taşıyor.

Hakkari- Yüksekova yolunun 67-77. kilometrelerinde dudak ve yaya kaldırımı çalışması zımnında erişim mukassem yolun bir bölümünden iki taraflı gerçekleştiriliyor.

Sinop- Boyabat yolunun 51. kilometresinde köprülü ağız yapım çalışmaları sebebiyle muvasala kontrollü sağlanıyor.

Nevşehir-Aksaray yolunun 16-22. kilometrelerindeki yapım çalışması zımnında muvasala bölünmüş yolun bir bölümünden iki taraflı devam ediyor.

Share: