Haluk Levent’ten gazilere konser

Haluk Levent’ten gazilere dinleti

SANATÇI Haluk Uzun, ’19 Ilkgüz Gaziler Günü’ nedeniyle Ankara Gaziler Hikmet Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde otama gören gazilere dinleti verdi.

Ankara Gaziler Hikmet Otama ve Rehabilitasyon Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’nin bahçesinde 19 Eylül Gaziler Haset nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi. Bu kapsamda seğmenler gazilere gösterilerini sundu. Ardında sanatçı Haluk Uzun dinleti verdi. Etkinliklere İl Esenlik Müdürü Uzman Dr. Uca Niyazi Kurtcebe ve çok sayıda gazi ile yakınları katıldı.

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde terörle mücadele sırasında yaralanarak gazi olan mütekait Açıkgöz Miralay Keleş Bartu, “Hayatımı tekerli sandalyede sürdürüyorum. Bugün çok değişik duygular uyandıran benzeri gün. Bire Bir yandan Gaziler Günü kutlanan aynı şey. Kendi durumumu düşündüğümde hayatta kaldığımı mı kutluyorum; yoksa şehit olan arkadaşlarımı adlandırmak amacıyla mi buradayım? Bundan periferi çokça ağdalı hissiyat yaşıyorum. Özünde böyle günler, bizi nazik budun özne eyyam. Bugün ihtimal bizden bundan sonra aramızda sıfır martir kardeşlerimizi anımsamak için balaban tıpkısı dönüş. Bize haklarını helal etsinler” diye konuştu.

Askerlik görevini yaparken Siirt’in Eruh ilçesinde 1996 yılında Şafak 96 Operasyonu sırasında mayına basarak gazi olduğunu söyleyen Cenk Yücel dahi “Kısaca 50 kesir cerrahi müdahale oldum. Tedavilerim bitmeme ediyor. Bu şifahane bizim yuvamız, gazilerin mekanı. Gaziler olarak de senede aynı bölüm burada toplanıyoruz” dedi.

Fon dökümü:

– Seğmenler gösterisi

– Haluk Levent konseri

– Batur Bartu ile röportaj

– Uğraş Yücel ile röportaj

– Genel ve detay

Haber- Azrail:  Kaan ULU- Canberk ÖZTÜRK/ANKARA,

Share: