İzmit Şehremini Hürriyet’ten Kore Gazisi Başer’e Mülakat

İzmit Şehremini Fatma Kaplan Özgürlük, Kore Gazisi Kamil Başer’i müzakere ederek 19 Ilkgüz Gaziler Günü’nü kutladı.

İzmit Şehremini Fatma Kaplan Hürriyet, Zabıtan Mahallesi’nde ikamet fail 90 yaşındaki Kore Gazisi Kamil Başer’i konuşma etti.

Şehit aileleri ile gazi ve gazi yakınlarının rastgele zaman yanlarında olduklarını belirten Başbuğ Hürriyet, “Bizim üzere çok değerlisiniz ve seçkin ant başımızın üstünde yeriniz var” dedi.

ANILARINA BİRLİKTE BAKTILAR

İzmit Belediyesi Koordinatörü Saz Şairi Aksu, Toplumsal Destek Hizmetleri Müdürü Yasemin Gözkonan Kahveci ve Zabıtan Muhtar İsmail Candan’ın de bulunduğu ziyarette Başbuğ Özgürlük, Gazi Başer ile benzeri müddet dostane etti. Başkan Hürriyet, Gazi Başer’in Kore Savaşı ve daha ahir hayatından anılarını biriktirdiği odasını inceledi.

“GAZİLERİMİZ BİZİM İÇİN KIYMETLİ”

Başbuğ Hürriyet, “Zalimlere karşı mücadele yöneltmek namına yurt topraklarından çokça uzaklarda mazlumların beraberinde olan Kore Gazilerine sizin nezdinizde saygılarımı sunuyorum. Kül gazilerimiz bizim üzere haddinden fazla kıymetli. Taleplerini elimizden geldiğince karşılamaya çalışıyoruz ve yanlarında olmaya devam edeceğiz. Hem Türk halkı hem da Kore halkı sizlere gelişigüzel zaman minnettar olacak” diye konuştu.
Share: