MHP’li Özdemir, Kayseri’de “Adım Adım 2023” programında konuştu Açıklaması

MHP Umumi Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, 6’lı masayı eleştirerek “Millete kıtlık edebiyatı yapanların gerçekleştirdikleri 6 evet bile 7 buluşmada yedikleri yemeklerin menülerine tıpkı bakmanızı istiyorum. Derdiniz milletin açlığıysa sizin başka bire bir şey yapmanız lazım.” dedi.

MHP Kayseri İl Başkanlığından yapılan mukayyet açıklamaya bakarak, MHP’nin “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Ilam ve Aydınlatma” programı, Özvatan ve Sarıoğlan ilçelerinde gerçekleştirildi.

Özdemir, programlarda yaptığı konuşmada, CHP’nin izlediği siyasetle Türkiye’nin milli güvenliğini yıldırma ettiğini savundu. “Atatürk’ün partisi” olduğunu argüman eden CHP’nin, Atatürk’ün bütün ilkelerinden uzaklaştığını, özellikle PKK, FETÖ ve DHKP/C koyulmak amacıyla zorlu çokça terör örgütü ile bire bir safta buluştuğunu öne süren Özdemir, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’bile CHP’nin izlediği siyasette uğur edilen konu nedir, diyerek şöyle bir baktığımızda, toplumdaki huzursuzlukların arttırılması, milli angajman ve beraberliğimize kasteden terör örgütlerinin medar ve düzlük kazanmasına cevaz edilmesi, ilkin üniversiteler doğmak üzere çok serbest benzeri sahada anarşizmin yeniden canlandırılması ve bire bir zamanda iktisat ile dayalı gündemlerini dahi dikkate aldığınızda ortalık spekülasyonu de yaparak vatandaşımızın huzurunun heyetiyle kaçırılması eylemlerinin tamamını içerdiğini görüyoruz. Bunun dahi akilane olmadığını tefhim etmek geçişsiz. Zımnında CHP sergilediği bu siyasal yöntem ile bu arada ayrımsız bakıma Türkiye’nin milli güvenliğine da yıldırma oluşturmaya başladığı gerçeğini bizlere göre göstermiştir.”

“HDP ile alay malay giriştikleri tıpkısı katılma süreci var”

Özdemir, 6’lı masada yaşanan akıbet gelişmeleri birlikte değerlendirerek “zül ittifakı” kendisine tanımladıkları partilerin aylardır tıpkısı araya geldiklerine ve 6-7 mülakat gerçekleştirdiklerine işaret etti. Bu süreçte hükümetin görevi başında, vatandaşın yaşadığı temas soruna hal bulma noktasında çaba gösterdiğini vurgulayan Özdemir, şöyle konuştu:

“Millete açlık edebiyatı yapanların gerçekleştirdikleri 6 ya de 7 buluşmada yedikleri yemeklerin menülerine ayrımsız bakmanızı istiyorum. Derdiniz milletin açlığıysa sizin eksantrik bire bir özdek yapmanız lazım. Milletin huzuru kaçıracak biçimde, mütehammil haddinden fazla terör örgütünün yapmak istediği biçimde, bu milletin huzuruna, istikrarına kastedecek söylemlerden kaçınmanız lazımdı. Bunu yapmadınız. HDP ile gelişigüzel giriştikleri tıpkı katılım süreci var. Buna sunu başından beri ‘Bu siyasal partiyle ortağız’ diyemiyorlar. Tıpkı büyükşehir belediye başkanı çıkıyor, PKK yıldırı örgütünün siyasal uzantısı, HDP’nin başındaki isimle ilişkin medih mahmul sözler söylüyor. Bire Bir isme İP’in başındaki hanımefendi ‘kahvaltı masasında karşılaşmak bizi mutlu eder.’ diyor.”

MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak ise teşkilatlarla gecelerini gündüzlerine katarak çalıştıklarını anlatım ederek çalışmayı ibadet akseptans fail, milli ve manevi değerlere önem veren, hizmette fedakarlıktan kaçınmayan bir davanın takipçisi olduklarını aktardı. İncetoprak, 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın kesme zaferini bütün birlikte kutlayacaklarını kaydetti.

Özdemir, MHP Umumi Başkanı Devlet Bahçeli’nin Kayseri’birlikte 18 Eylül Alışveriş günü gerçekleştireceği mitinge tamam vatandaşları çağırma etti.

Share: