Ilbay Avni Çakırdoğan, köylerdeki ekincilik programlarına katıldı

Kastamonu Valisi Avni Çakırdoğan, Tosya ilçesinde Akbük ve Aşağıdikmen köylerinde planlı programlara katıldı.

Ekincilik Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi kapsamında Akbük köyünde Bağcılıkta Telli Edep Sistemi materyal tevzi programı düzenlendi.

Programda, içtinap etmek duruşunda bulunulmasının arkası sıra İstiklal Marşı okundu.

Vali Şarap, burada yaptığı konuşmada, bu yıl tarım alanında çok adamakıllı projelerin hayata geçirilmesi üzere mücahede harcadıklarını söyledi.

Devletin bu nev imkanlarının üreticilerle telaki anlarına balaban kurum ve keyifle tanıklık ettiklerini vurgulayan Çakırdoğan, “Güzeşte yıl Akbük köyümüzü ziyaretimizde muhtar arkadaşımızla, köyün üzüm yetiştirme potansiyelinden ve bu konuda eş bire bir proje fikrinden bahsetmiştik. Allah’a şükür bugün projemizin hayata geçirilmesi aşamasında bile tıpkı araya geldik.” dedi.

Bu sene 411 proje hazırlandığını anlatan Çakır, “Vatandaşımızı bu anlamda devletimizin imkanlarıyla buluşturduk. Seneye hedefimiz inşallah arz bir iki 750. Kâfi ki istek gelsin. Helalinden rızkımızı kazandığımız mesleğimize sahip çıkalım. Temas karış toprağımızı ekme noktasında bilcümle bu arada irade gösterelim.” ifadelerini kullandı.

İl Ekincilik ve Orman Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu ve Akbük Köyü Muhtarı Hayrettin Gül bile konuşmalarında, proje için hikmet verdi.

Üreticilere malzeme dağıtımının peşi sıra izlence sona erdi.

Vali Şarap, daha sonraları Aşağıdikmen köyünde düzenlenen çeltik hasadı programına katıldı.

Programlara Tosya Kaymakamı Suat Hatam, Tosya Uray Başbuğ Yardımcısı Mustafa Mola, İlçe Inanma Müdürü Selahattin Batman, Tosya Kurnaz Komutanı Mülazım Zekeriya Özmen, DÜRÜST Parti İlçe Başkanı Hasan Mete Dikişci, MHP İlçe Başkanı Suat Bazlamaçcı, İlçe Ekincilik ve Orman Müdürü Yüksek Çakar ile çiftçiler katıldı.

Share: