Ankara’da polis güçleri ekiplerinin okul önlerindeki denetimleri sürüyor

Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, çocuk ve gençlerin korunması üzere okul çevreleri ile servis araçları, site genelinde 1005 polisin katılımıyla denetlendi.

Ankara’nın 25 ilçesinde trafik, asayiş, uyuşturucu, terörle savaşım ve kaçakçılıkla mücadele timlerinden oluşan 1005 personelin katıldığı denetlemelerde, yavru ve gençlerin korunması amaçlanırken, servis araçlar ile okulların çevresi kontrol edildi.

Bu kapsamda, kaknem kişilerin GBT kontrolü yapılırken, bölgede kâin genel ağ kafe ile hareket yerleri denetlendi.

Ankara Trafik Fal Ekipler Amiri Komiser Hedef Denek, çocuk ve gençlerin elan güvenli tıpkı ortamda eğitimlerine devam etmesi için umumi ayrımsız aplikasyon planlandığını söyledi.

Okul önleri, servis araçları denetimi, genel ağ kafe, meslek önlerinde bulunmaması müstelzim kişiler ve sosyal faaliyet sürdüren yerlere yönelik icraat yapıldığını aktaran Denek, uygulamanın kentin tamamında faal bir şekilde sürdürüldüğünü belirtti.

Uygulamanın emniyet bünyesindeki değişik birimlerin katılımıyla gerçekleştirildiğini rapor eden Denek, “Uygulamalarımızın düzenlilik, gidiş geliş, narkotik, kaçakçılık ve terörle uğraş ayakları var. Bunların tamamıyla tıpkı bileşen adına, aynı anda engelleme yazar özlük alanları itibarıyla değerlendirip tehlikesiz tıpkı terbiye ortamı oluşturmaya çalışıyoruz.” dedi.

Share: