Emzirirken öldüğünü öne sürmüştü! Bebeğinin donmuş bedenini 23 çevrim saklamış

6 Ekim’üstelik Karşıyaka Mahallesi 933’üncü Sokak’ta iddiaya göre, 12 Eylül’dahi kız çocuk dünyaya getiren Hakim Çapa, bebeğin rutin kontrollerinin yapılması için sülale hekimliğine nida edildi. Davet sonrası Bilge Çapa, polise anbean bebeği için kayıp ihbarında bulundu. Mesai başlatan ekipler, bebeğe dair karışık bulamayınca araştırmayı derinleştirdi. Gözaltına alınan Çapa, sorgusunda, bebeğini fındık bahçesine gömdüğünü itiraf etti. Bahçede kontrol özne ekipler, 2 günlük olduğu belirlenen bire bir kız bebeği cesedi buldu. Emniyetteki işlemlerinin ardından Hakim Çapa, ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklandı.

“SABAH UYANDIĞIMDA BEBEĞİN ÜZERINDE YATTIĞIMI AYIRT ETTİM”

Bilgili Çapa, ifadesinde, kent merkezinde benzeri kafede çalıştığı sırada tanıştığı S.Ö. (30) ile birliktelik yaşadığını ve henüz bilahare hamile kaldığını söyledi. İfadesinde, emzirdiği sırada uyuyakaldığını ve sabah uyandığında bebeğini akışmaz bulduğunu anlatan Çapa, “Kafede çalıştığım tam S.Ö. ile tanıştım. Görüşmeye başladık. Kendisiyle cinsel birlikteliğimiz oldu. Bu ilişkiden 4 ay sonraları hamile olduğumu fark ettim. Korktuğum için kimseye söyleyemedim. Bebeği Ordu Tevellüt Hastanesi’nde 12 Eylül’birlikte dünyaya getirdim. Bir aktarılma hastanede kaldıktan sonra taburcu oldum. Bebeğimi alarak ailemden ayrı yaşadığım evime götürdüm. Bebeğim ağladığı amacıyla, aç olduğunu düşünerek, emzirmeye başladım. 14 Eylül’da göğsümde emzirdiğim tam uyuyakalmışım. Sabahleyin uyandığımda bebeğin üzerinde yattığımı fark ettim. Baktığımda zaman almıyordu ve yerli yatıyordu. Öldüğünü anladım. Hangi yapacağımı bilemedim. O panikle bebeği evimin çatısına sakladım” dedi.

“ÇATIDAN ALIP BAHÇEYE GÖMDÜM”

İtirafta bulunan Çapa, “Bire Bir süre sonraları ev hekimliğinden kardeşimi aramışlar. Bebeği kontrole getirmediğimi söylemişler. Kardeşimin gebe olduğumdan bilgisi yoktu. Peşi Sıra kardeşim benimle konuştu. Bebeğin nerede olduğunu sordu, bu işin kırıcı sonuçları olacağını söyledi. Ego birlikte bunun üzerine 6 Ekim’bile bebeği çatıdan alarak, evimizin arkasındaki fındık bahçesine saat 01.30 yahut 02.00 sıralarında gömdüm. Sabah karakola giderek bebeğimin kaybolma olduğu yönünde ihbarda bulundum. Polis Güçleri kontrol yaptı. Tek madde bulunamayınca, beni emniyete çağırdılar. Gittiğimde dayanamayarak olayı anlattım” ifadelerini kullandı.

“BEBEĞİN BENİM OLUP OLMADIĞINI BİLMİYORUM”

Bebeğin babası olduğu iddiasıyla gözaltına alınan S.Ö.’nün ise ifadesinde, “Bilgili Çapa ile cinsel birlikteliğim oldu. Aylı olduğunu bana söylemedi. Bebeğin benim olup, olmadığını da bilmiyorum” dediği belirtildi. Mavera yandan bebeğin kesme ölüm nedeni ve babasının kim olduğu adli tıp kurumundaki incelemenin arkası sıra netlik kazanacak.

Share: