Ankara haberleri! Bakan Aristokrat, Ankara’daki el düğününe katıldı

ANKARA’birlikte, Pinyanişi aşireti doyum önderi iş insanı Teoman Zeydan’ın oğlu Nedimcan Zeydan (24) ile Trabzonlu hisse senedi insanı Mehmet Helvalı’nın kızı Mihriban Helvalı (23), dünyaevine girdi. Türkiyenin birçok ilinin yanı sıra sıkı dışından da İran, Irak, Hollanda, Tren, Almanya, Suudi Arabistan’dan kestirmece 3 bin davetlinin katıldığı çiftin bire bir otelde yapılan düğününde takılar kurulan sandığa atılırken, miktarı açıklanmadı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çiftin nikah şahitliğini yaptı.

Ankara’bile zihayat Pinyanişi aşireti kanma önderi iş insanı Teoman Zeydan’ın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Üniversitesi İşletme Fakültesi son sınıfta okuyan oğlu Nedimcan Zeydan ile Trabzonlu iş insanı Mehmet Helvalı’nın aynı fakültenin akıbet sınıfından okuyan kızı Mihriban Helvalı, Ankara’nın sivri otellerinden birinde cumartesi akşamı yapılan dernek töreni ile acun evine girdi. Çiftin nikah şahitliğini ise İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Amme Başdenetçisi Itibar Malkoç, DOĞRU Öğür 21’inci Dolaşma Bingöl Milletvekili Hüsamettin Korkutata,  DOĞRU Öğür Van Milletvekili İrfan Kartal, Şırnak Saylav Rizgin Irtibat, 23’üncü Zaman Kargaşa Mebus Ayhan Yılmayan, 19’uncu Dönem Zonguldak Mebus Mualla Etraflı, Balkı Belediye Başkanı Müddeiumumi Sayan ve Zeydan ailesinin büyüğü Necip Zeydan yaptı. Düğüne Türkiye’nin bir nice ili ile yetersiz dışından üstelik İran, Irak, Hollanda, Şimendifer, Almanya, Suudi Arabistan’dan tahminî 3 bin çağrılı katıldı. Çiftin düğününde takılar damadın babası aksiyon insanı Teoman Zeydan’ın isteği üzerine sandığa atılırken, miktarı ise açıklanmadı. Düğüne katılanlar şarkıcı Ahu ile Hakkarili yöresel sanatçı Kankızıl Aslan’ın söylediği şarkılar eşliğinde halay çekip, horon teptiler.

‘BU IRI BİR DOSTLUĞUN VE BİRLİĞİN TEZAHÜRÜDÜR’Çiftin nikah şahitliğini yapan İçişleri Bakanı Aristokrat, bu düğünün dostluğun ve birliğin tezahürü olduğunu belirterek, “Teoman Zeydan ve eşi Hakkarili; gelinin ana ve babası dahi Trabzonlu. Gerçekten memleketin bire bir yoluyla benzeri tarafına fena hâlde benzeri sevgi götürüyorsunuz. Pinyanişi aşireti Şarki ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde serbest bire bir nüfusa ehil ayrımsız oymak. Bu özel günde bu aşiretin şerefi, asaleti gücü, sevgisi seçme molekül burada. Gün Doğusu ve Güneydoğu Rum’de böyle ne kadar dallı güllü eş tanıyorsam Cenabıhak’a şükürler olsun kim; hepsi bugün bu salonda. Bu büyük tıpkı dostluğun ve birliğin tezahürüdür. Düğünler, cenazeler tıpkısı zamanda dostlukların yeryüzü büyük dayanışmasını ortaya koyarlar. Tanrı kimseyi dostundan kem etmesin” dedi.Damadın babası aksiyon insanı Teoman Zeydan ise, düğünlerine katılan başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tevessül etmek üzere değişik tamlık konuklara teşekkür etti. Zeydan, mevrut konukların kadın ve damada takacakları kalın evet dahi hediyelerin gösterişten ırak, sınırlı olması amacıyla merbut tıpkısı kasa kullandıklarını belirterek,”Düğünümüzü israfa ve gösterişe dönüştürmeden Tanrı’ın rızasına resulün sünnetine akla yatkın yapmaya özen gösterdik. Konuklarımız, bizleri bu mutlu ve güzel günümüzde bekâr bırakmadılar. Birbirinden kızıl davetlilerimizi ululamak bizleri onurlandırdı. Düğünümüze ayrı aynı mutluluk ve gösteriş kattılar” diye konuştu.

Share: