Depremzede çiftin nikahı Kırklareli’nde kıyıldı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra Kırklareli’nde misafir edilen 27 yaşındaki Tuğçe Uğurlu ile 24 yaşındaki Miraç Bakır evlendi.

Depremin peşi sıra Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinden gelen ve Kırklareli’ne yerleşen Miraç Bakır ve Tuğçe Tekin, Kırklareli Belediyesine nikah başvurusunda bulundu.

Başvurunun müspet sonuçlanmasının arkası sıra çiftin nikah, Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu’nda kıyıldı.

Kırklareli Vali Yardımcısı Elif Sevgili Tuncer birlikte çiftin nikah şahitleri arasında kayran aldı.

Tuncer, nikah töreninin ardından çiftçin dünyaevi cüzdanlarını geline takdim etti.

Miraç Bakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, henüz ilk Malatya’de planladıkları nikah törenini Kırklareli’nde gerçekleştirdiklerini söyledi.

Depremlerde evlerinde ağır sıklet hasar oluştuğunu ve Kırklareli’ne geldiklerini aktaran Bakır, “Yıldız diye niteleyerek hayatımızı Cenabıhak baht ederse burada devam ettirmeyi düşünüyoruz. Yaşanmışlıkları bırakıp karışmak pespaye çok baskı. Şehrimizde olmasını isterdik devran değilmiş.” diyerek konuştu.

Tuğçe Uğurlu Bakır dahi Kırklareli’nde eskimemiş tıpkı başlangıç yaptıklarını belirterek, “Şehrimiz bulunmayan, çok kayıp var, çokça yıkılan yerler var. Burada eskimemiş bire bir mevzu açmaya çalışacağız. İnşallah bakir benzeri konu peki, Cenabıhak aynı henüz bire bir şeyleri yaşatmasın.” dedi.

Depremzede koşa nikah töreninin arkası sıra davetlilerin tebriklerini akseptans etti.

Share: