CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek, Tunceli’de konuştu Açıklaması

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Muharrem Koca, “12 Eylül darbe hukukunun yarattığı zayıflatılmış milletvekili sistemi değil, güçlendirilmiş vekil sistemi getireceğiz.” dedi.

Koca, partisinin el başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin genişlik esas sorunlardan birinin bellek toprak kayması olduğunu ve gençlerin geleceklerini, umutlarını ve hayallerini bambaşka yerlerde aradığını tez etti.

Güven veren dimdik sistemi inşa edeceklerini belirten Eş, “12 Ilkgüz darbe hukukunun yarattığı zayıflatılmış milletvekili sistemi değil, güçlendirilmiş milletvekili sistemi getireceğiz. Kuvvetler ayrılığını getireceğiz, demokratik ünsiyet devletini, çoğulculuğu, kolektif çalışmayı, hararetli kurumlar, kurallar ve kadrolar tesis edeceğiz.” dedi.

Aşure Ayı Erkek, Cumhuriyet Altını Ahali Partisi, Millet İttifakı ve altılı ganyan masa kendisine haddinden fazla güç icraat yaptıklarını aktardı.

Türkiye’da çok güç sorunların olduğuna ve çözülebileceğine belen eden Koca, önlerindeki ilk seçimin aynı zamanda plebisit niteliğinde olacağına dikkati çekti.

Ayvaz, “Seçmen sandığa giderken vicdanında ve aklında şu muhakemeyi de yapacak. Bu bütün bitmeme mı etsin, değişsin mi? Bunun kararı de verilecek. Aynı zamanda bu seçimin çok şişman anlamı var, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girişim atıyoruz. Tığ, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını demokrasiyle taçlandırmaya küçümseme verdik.” diye konuştu.Share: