CHP’li Eş: 6’lı masanın adayı cumhurbaşkanı olacak, Türkiye abat benzeri koku algı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aşure Ayı Erkek, “6’lı masa adına haddinden fazla çalışıyoruz. Yapacaklarımız birlikte anlaşılan. Kavim İttifakı’nın, 6’lı masanın reisicumhur adayı, evvel seçimde Türkiye’nin 13’üncü cumhurbaşkanı olacak ve Türkiye şen bire bir kan alacak” dedi.

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Muharrem Koca, muhtelif temaslarda çıkmak amacıyla Tunceli’ye geldi. Partililerle derinti fail Erkek, henüz bilahare partisinin diyar başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Toplantıya CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, İl Başkanı Mehabetli Mustafa Polat ve partililer katıldı. Türkiye’nin ağır sıklet sorunlarının olduğunu ve bu sorunların bile çözülmeyecek sorun olmadığını tamlayan Muharrem Koca, “Tunceli’da dahi Türkiye’nin seçkin durumunda da gençlerimiz geleceklerini, umutlarını ve hayallerini mikro dışında arıyorlar. Bu tablonun sorumlusu bu ülkeyi yönetenlerdir. İktidara geldiğimizde kuvvetler ayrılığını getireceğiz, demokratik hususiyet devletini üretim edeceğiz. Çoğulculuğu, kolektif çalışmayı, dallı güllü kurumlar, kurallar ve kadrolar bünye edeceğiz. Zaman gücü tıpkısı kişide topladılar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni tıpkısı insan devletine dönüştürdüler, tabela ortada” diye konuştu.

‘MÜCADELE ATI NESİLLER İÇİN VERİLİYOR’Türkiye’nin sorunlarını çok ongun bildiklerini tabir fail Eş, şöyle devam etti:

“Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bu mücadelede bütün Türkiye’ye seslenerek ‘Bize katılın’ diyor. Tığ bile demincek Tunceli’den seslenelim; bize katılın zira bu demokrasi, muadele, adalet, muadele, halk ahbaplık, doğruluk mücadelesidir. Bu uğraş da ati nesiller üzere veriliyor. Talih, freni patlamış kamyon gibi uçuruma sürükleniyor. Buna bilcümle alay malay ‘dur’ diyeceğiz. Buna CHP, Budun İttifakı ve 6’lı masa kendisine haddinden fazla çalışıyoruz. Yapacaklarımız de anlaşılan. Millet İttifakı’nın reisicumhur adayı, geçmiş seçimde Türkiye’nin 13’üncü cumhur reisi olacak ve Türkiye şen benzeri çağ algı. İlk ayrımsız haftada yapacaklarımız dahi muhtemelen. Umumi Başkanımız gelişigüzel takım toplantısında anlatıyor. İlk tıpkısı haftada çıkartacağımız genelge, kamuda israfın önlenmesi genelgesi olacak. Kamuda araç saltanatı üzere özge saltanatlar bile bitecek.  Halk fakirleşirken birileri kamuda saltanat süremez. Tekmil kaynakların sahibi halktır. Halka hizmet fail tıpkısı dalavere tesis edeceğiz. İlk genelge ve kararname bu olacak. Esnafımızın gerek esnaf kefaletten lüzum Ahali Bankası’ndan aldığı kredinin faizlerini sileceğiz, ana parayı de baştan yapılandıracağız. Esnafımız şen tıpkı zaman ahzetmek zorunda. Çiftçimizin lüzumlu Tarım Cesaret Kooperatiflerinden gerekse Ekincilik Bankası’ndan kullandığı kredilerin faizlerini sildireceğiz. Temel paraları de yapılandıracağız. Türkiye’nin bütçesi şişman ama siz o parayı yurttaş amacıyla değil da taraftar amacıyla kullanırsanız tablo beyninde.”

Share: