Balıkesirli servet yüzücü Sinan Balacan Türkiye Şampiyonu

2022 Dünyalık Yüzme Türkiye Şampiyonası ve Milli Topluluk Güzel Müsabakaları; Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanlığı yoluyla Konya’de tamamlandı. Mal Yüzme Türkiye Şampiyonası ve Milli Topluluk Latif Yarışları’nda Balıkesir’i katakulli eden dünyalık yüzücü Sinan Balacan Türkiye Şampiyonu oldu.

Mülk Yüzme Türkiye Şampiyonası ve Milli Mızıka Berceste Yarışması, 65 kulüpten 195 sporcunun katılımıyla Konya’dahi tamamlandı. 2022 Mülk Yüzme Türkiye Şampiyonası ve Milli Bando Güzel Müsabakalarında Balıkesir’i oyun fail dünyalık yüzücü Sinan Balacan; SB3 kategorisi 50 m kurbağalamada yüzdüğü 01: 20: 93 derecesiyle Türkiye Şampiyonu oldu. Daha önceki İslami Dayanışma Oyunları’na ocak sahipliği özne Konya Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen organizasyonda sporcular; azade, sırtüstü, kurbağalama, kelebek ve ferdi elinin körü kategorilerinde mücadele etti. Sporculara madalyalarını Türkiye Bedenî Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Muaz Ergezen, Genel Yazman Mehmet Berk İnan ve Para Yüzme Ustalık Kurulu arz etti.

Başarılarından dünya sporcuya tebriklerini ileten Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu laf ile ilgilendiren yaptığı açıklamada, “Bizlere yaşattığı kurum amacıyla sporcumuzu istekle kutluyorum. Bariyer tanımayan değerli sporcularımız bu şehrin ve ülkenin projektör yıldızları. Uluslararası arenada bile şehrimizi, ülkemizi başarıyla kaşkariko edeceğine inanıyoruz. Sporcumuz Sinan Balacan’ı azmi ve başarıları nedeniyle tebrik ediyor, ailesine birlikte emekleri için sonsuz teşekkür ediyorum’ dedi. – BALIKESİR

Share: