Konyaspor-MKE Ankaragücü maçının arkası sıra

Spor Kıç Süper Lig’in 20. haftasında misafir ettiği MKE Ankaragücü’ne 1-0 yenilen Arabam.com Konyaspor’bile teknik direktör Aleksandar Stanojevic, ati maçlarda bundan sonra enerjiyle oynayacaklarını söyledi.

Stanojevic, MEDAŞ Konya Büyükşehir Stadı’nda yapılan maçın arkası sıra planlı basın toplantısında, yaşadıkları mağlubiyetten belde ümitsiz olduğunu dile getirdi.

Top kontrolünün kendilerinde olmasına karşın daha aşkın riziko almaları gerektiğine işaret eden Stanojevic, “İlk yarıda olabildiğince şansımız vardı fakat haddinden fazla gani değerlendiremedik. Ati maçlarda artık erke, mücahede ve iradeyle oynayacağız.” diye konuştu.

Stanojevic, kalın ve ruhsal gerilim düzeyinin faziletli olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Fakat ben deneyimsiz, canlı ve toy bire bir antrenör değilim. Baskıyla temel etmek, çabalamak doğamda var. Tabii kim kupa maçından sonraları tıpkısı özdek söyleyemedim. Üzüntümü dile yayımlamak benim için birlikte ziyadesiyle hüzünlüydü. Şu asıl kadar iki alıştırma yaptım. Bu büyüklüğünde bodur benzeri süreçte elimden geleni ziyadesiyle göstereceğime inanabilirsiniz. Bundan sonrakilerin dahi henüz mebzul olacağına eminim. Takıma eskimemiş optimize oluyorum, takım üstelik bana kullanılmamış optimize oluyor.”

Share: