Artvinli Mütekait Öğretmene, Hiç Gitmediği Düzce’den Otoyol Kaçak Intikal Cezası Kesildi

AMAÇ İSTANBULLU

Artvin’in Ardanuç ilçesinde oturan mütekait hoca Mehmet Aksu’ya, hayatı boyunca hiç gitmediği Düzce’den otoban gişesinden kaçak geçiş cezası gönderildi. Aksu, hayatı boyunca gitmediği İstanbul- Ankara otoyol yolu üstünde bulunan Düzce kombinasyon uran bölgesinde aracıyla geçiş ihlali yaptığı gerekçesiyle bildiri edilen ceza karşısında şaşırdığını tabir ederek yetkilerden bu durumun araştırılmasını istedi.

Artvin, Ardanuç’ta oturan emekli hoca Mehmet Katarakt, 10 sene evvel otobüsle benzeri nöbet Bursa’ya gittiğini, etraflı zamandır Artvin memleket dışına aracıyla çıkmadığı halde 4 aktarılma önceki postacının kendisine sinsice geçiş cezası manifesto ettiğini söyledi. Aksu’ya 01.02.2022 tarihinde, saat 18: 42’de İstanbul-Ankara Otoyolu Düzce OSB noktasından gizliden gizliye geçiş yaptığı gerekçesiyle toplanmış 106,25 TL idari nakdî ceza kesildi.

Mehmet Aksu şunları söyledi:

“Zahmetli öğretmenim Artvin’in Ardanuç ilçesinde oturuyorum. Bunu pekâlâ anlatacağımı bilemiyorum. 3 ahit önce ulak kağıt getirdi. Açtım baktım kim ayrımsız trafik cezası. Gidiş Geliş cezasında Düzce otoyol yolu yazıyor. Benim hayatta o yollara gittiğimi hiç hatırlamıyorum. Artvin ili dışına çıkmamışım bu aracımla birlikte. Az Buçuk gayritabii karşıladım daha zaten bu elbette bire bir olaydır. Başıma elan önceleri hakeza aynı görüngü bile gelmedi ve böyle ayrımsız olaya bile maruz kalmadım. Elhak yadırganan karşıladım. Ben aracımla gelişigüzel Artvin’in dışına bile çıktığım yoktur. Cezaya maruz kaldım ve bunun nedenini araştırıyorum. Mümasil attık ait adrese elan, oradan üstelik yanıt gelmedi. Hiç gittiğim yoktu 10 sene içerisinde tıpkı yegâne Bursa’ya gitmişimdir otobüsle, o de o yoldan geçmiyor filhakika. Cezanın kesildiği 01.02.2022 tarihinde geçtiğim tespit edilmiş amma hayatta ego o yola gitmemişim, kullanmamışım o yolu. Talebim olayın araştırılması, bu cezanın nerden geldiğini, pekâlâ kaynaklandığını, seçme usulsüzlük var mı bulunmayan mu, klonlama türünden bir şeyler mi varmış. O model vaziyetler varmış acaba onlarla ilgilendiren benzeti midir nedir bilemiyoruz. Araştırılmasını temenni ediyoruz yetkililerimizden.”

Share: