AK Parti’li Karahocagil: “Altı partinin gündemi mülk ve payanda sevdası gibi, biz canların derdindeyiz”

AK Tümen Amasya Mebus Mustafa Uzun Karahocagil, aykırılık partilerinin derdinin “servet ve koltuk sevdası olduğunu”; Topluluk İttifakı’nın ise zelzele bölgesindeki vatandaşın derdinde olduğunu söyledi.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, DOĞRU Öğür namına dertlerinin, asrın felaketi olarak nitelendirilen ve 11 ili havi depremlerin yaralarının sarılması olduğunu dile getirdi.

Muhalefet partilerinin gündeminin ulus olmadığını üzülerek gözlemlediklerini rapor fail Karahocagil, “Şu zaman depremden dolayı evlerini barklarını, ailelerini, yakınlarını kaybedenlerin derdi gene sıcak ayrımsız yuvaya ittihat etmek, yaşadıkları azılı afetin yarattığı maddesel ve manevi hasarı tensik etmek. Fakat muhalefetin bu acıyı ayn ardı edip birbirlerine düşmesi bayağı kırıcı, utanma donör.” dedi.

Türkiye’nin birinci ruzname maddesinin, depremlerin geride bıraktığı katabolizma ve dağ olduğunu, bunun ötesinde tıpkısı gündemin olmasının akseptans edilemeyeceğini anlatan Karahocagil, “Ruzname, ‘muhalefetin masası dağıldı’ asla olanaksız. Halk İttifakı’nın masası, altılı ganyan masanın masasına benzemez. Bizde masa kuruldu mu milletin yararına kararlar alınmadan o masadan kalkılmaz. Altı partinin gündemi servet ve dayanak sevdası kabil, Cumhur İttifakı olarak biz canların derdindeyiz.” diyerek konuştu.

Share: