Amasya’da çevrimli öğretici ve kursiyerler depremzedeler amacıyla gaflet tulumu dikiyor

Amasya’nın Merzifon ilçesinde usta öğretici ve kursiyerler, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen afetzedeler için gaflet uykusu tulumu hazırlıyor.

“Asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerden etkilenenler amacıyla büyüklük genelinde başlatılan yardım seferberliği devam ediyor.

Merzifon İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü koordinesinde Merzifon Halk Eğitim Bilimi Merkezi’nde (HEM) fariza eden maharetli öğreticiler ile kursiyerler depremzedeler için kışlık göndermek dikiminin peşi sıra gaflet uykusu tulumu üretimine başladı.

Kendi imkanlarıyla aldıkları kumaşları özenle aktif kadınların hazırladığı aymazlık tulumları, müzaheret tırlarıyla hareket bölgesine gönderiliyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yozgat, AA muhabirine, depremin acısını yüreklerinde hissettiklerini, topluluk adına sarsıntı bölgesine yardımlarda bulunmaya bitmeme ettiklerini söyledi.

Türk halkının bire bir az çok temas zorluğun üstesinden geleceğini, bu inançla akıntı yazar üretmeye ve ihtiyaçları karşılamaya bitmeme edeceklerini dile getiren Yozgat, “Afetzede vatandaşlarımız için bizler dahi üzerimize sakıt görevleri imkanlar çerçevesinde adına getirmeye çaba ediyoruz.” dedi.

Merzifon HEM Müdürü Zeynel Sözen bile depremden etkilenenlerin yaralarını vira etmek üzere çaba gider ettiklerini belirterek, “Üretimini yaptığımız dalgı tulumları su geçirmez spesifik. İçinde elyaf ve kutup gereç kullanılıyor, fermuarlı tıpkısı şekilde hazırlanıyor. Bu antipatik havalarda vatandaşlarımızın beden sıcaklığını mefkûre derecede müzaheret etmek üzere tasarlandı.” ifadelerini kullandı.

Share: