AK Parti’li Karahocagil: “Altı partinin gündemi para ve hamil sevdası olanaklı, tığ canların derdindeyiz”

SELIM Öğür Amasya Mebus Mustafa Levent Karahocagil, uymazlık partilerinin derdinin “para ve koltuk sevdası olduğunu”; Cumhur İttifakı’nın ise hareket bölgesindeki vatandaşın derdinde olduğunu söyledi.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, SELIM Fırka namına dertlerinin, asrın felaketi yerine nitelendirilen ve 11 ili kapsayan depremlerin yaralarının sarılması olduğunu dile getirdi.

Muhalefet partilerinin gündeminin millet olmadığını üzülerek gözlemlediklerini anlatım eden Karahocagil, “Şu an depremden dolayı evlerini barklarını, ailelerini, yakınlarını kaybedenlerin derdi esasen hamam tıpkı yuvaya kaynaşmak, yaşadıkları azılı afetin yarattığı maddesel ve manevi hasarı tedavi etmek. Fakat muhalefetin bu acıyı göz ardı edip birbirlerine düşmesi bayağı keder, sıkılma donör.” dedi.

Türkiye’nin bir numara ruzname maddesinin, depremlerin geride bıraktığı katabolizma ve ateş olduğunu, bunun ötesinde bire bir gündemin olmasının akseptans edilemeyeceğini anlatan Karahocagil, “Gündem, ‘muhalefetin masası dağıldı’ asla olmaz. Topluluk İttifakı’nın masası, altılı masanın masasına benzemez. Bizde masa kuruldu mu milletin yararına kararlar alınmadan o masadan kalkılmaz. Altı partinin gündemi mülk ve destek sevdası olabilir, Topluluk İttifakı olarak tığ canların derdindeyiz.” diye konuştu.

Share: