Ahlat Iz Yüksekokulu yüzdelik 100 doluluk oranına ulaştı

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Ahlat Patika Yüksekokulu (MYO), 2022-2023 eğitim bilimi talim döneminde yüzde 100 doluluğa ulaştı.

Çakal Armudu MYO Müdürü Harun Kerim, 2022-2023 eğitim bilimi tedrisat yılında kontenjanların tamamının dolduğunu söyledi.

Okulda 6 programın etkili olduğunu belirten Kerim, ” Maliye, bankacılık ve sigortacılık, kısım yönetimi ve hoşgörülü asistanlığı, el sanatlarında ise mimari süslü sanatlar, iz esirgeme, seramik ve sırça tasarımı bölümlerinde kontenjanlarımız yüzdelik 100 doldu. Kız öğrenci yurdumuz güzeşte sene hareketli kuzuluk getirildi. Bundan ufuk da kontenjanlarımızın arttığını görüyoruz.” dedi.

Önceden genelde toprak illerindeki öğrencilerin MYO’yu yeğleme ettiğini fakat bu dolaşma değişik bölgelerden birlikte öğrencilerin geldiğini anlatan Alicenap, “Mektepli profilimizde bu sene yaş ortalamasının efdal olduğunu görüyoruz. Bunlarında doluluk oranına etkisi var. Bölüm ve programlarımız tercih ediliyor. Terbiye öğretim kalitesi açısından okulumuzun bulunduğu kayran, Çakal Armudu’ın konumu, fiziksel imkanlar ve bunun birlikte akademik kadronun yeterliliği birlikte doluluk oranımızı artırıyor. Bizde himmet sarf ederek ülkemize ve memleketimize yarayışlı fertler yetiştirmeye çalışıyoruz.” diyerek konuştu.

Share: