Acun Ilıcalı’dan uluslararası bağlantılarına davet: Türkiye yıkıcı depremle sarsıldı, lütfen dürü yapın

6 Şubat’ta Kahramanmaraş minval üssü meydana gelen 7.7 ve 7.6’lık depremler; Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’üstelik nazik yıkımlara neden oldu. Binlerce kişinin hayatını kaybettiği hareket felaketini ruhlu 10 ilimizde 3 ay süreyle OHAL ilan edildi. Muvaffakiyetli televizyoncu Dünya Ilıcalı de güçlükle dışındaki bağlantılarına seslenerek arkalama istedi.

“DÜNYANIN SEÇKIN YERİNDEKİ DOSTLARIM LÜTFEN BAĞIŞ YAPIN”

13,6 milyon takipçisi mevcut Acun Ilıcalı, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda AFAD ve Kızılay’ın arsıulusal hesaplarını paylaşarak şu ifadeleri kullandı: “Türkiye yıkıcı depremlerle sarsıldı ve dördüncü düzey alarm durumu car etti. Bu, ülkemizin tarihindeki genişlik nazik felakettir. Çökme altında mütezayit insanlarımızın sizlerin arkalama ve desteğine ihtiyacı var. Dünyanın seçme yerindeki yekpare dostlarım, lütfen ihsan yaparak istirdat çalışmalarına ve halkımıza destek olun.”

100 TIR AKARSU VE 5 MİLYON TL’LİK PIRTI DESTEĞİ

Ahbap Derneği Başkanı Haluk Uzun, esbak aktarılma Twitter hesabından Acun Ilıcalı’nın yaptığı bağışları paylaşarak “Canan Acun Ilıcalı, bölgeye 100 tır akarsu gönderiyor. Antrparantez 5 milyon TL’lik pirti desteği ve satın alacağımız konteynerlerin içerisine eşya sözünü verdi. Teşekkürler” demişti.

Share: